23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı eskiden benim için bu kadar anlamlı değildi. Şimdi dünyanın tek çocuk bayramını oğlumla birlikte kutlayacağım bu benzersiz gün benim için çok daha özel. Geçen sene Kuzey çok küçüktü inşallah bu sene beraberce elimizde bayraklarımızla ona bu eşsiz günü yaşatacağım.

Ben çocukken 23 Nisan benim için sabah saatlerinden akşama kadar stadlarda, çeşitli ülkelerden gelen çocuklarında katılımıyla gerçekleşen o muhteşem showları hayranlıkla izlediğim birgündü. Oğlum biraz daha büyüdüğünde o kutlamalarda onu izleyecek olmayı bile düşünmek şimdiden gözlerimin dolmasına sebep oluyor..

Düşünüyorumda bir çocuğun ailesinin güvenli çatısının altında özgürce bayramını kutlamasından daha güzel ne olabilir? Çocuklarımızın kendini güvende hissetiği evlerinde ise belkide en büyük rolü o evin kapısı oynuyor. Kapınız ne kadar sağlam olursa gece başınızı yastığa o kadar rahat koyuyorsunuz. Belki de Kale markasına olan bu çok özel bağımda geçmişe çocukluğuma dayanıyordur… Akam belirli bir saatte annem kapıları kitlerdi, onun o sesini duyduğumda içim çok daha rahat ederdi. Türkiye’nin ilk kilit imalatını gerçekleştiren Kale gibi 23 Nisan’ın da dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramı. Böyle eşi benzeri olmayan markalar ve günler beni daha da çok etkiliyor.. Kale’nin bizlerde yaratmış olduğu bu güvenlik hissi sizin çocukların nerelerde veya neye karşı güven duygusu hissetmesini sağlıyor? sorusunu beraberinde getiriyor.. Sizler de #TamKapsamGüvenlik hashtag iyle çocuğunuzun güven duyduğu nesnelerle veya duygularıyla ilgili bilgiler paylaşabilirsiniz..

İyiki varsın Kale…
İyiki çocuklarımız sayende evlerimizde güvenle uyuyorlar…


IMG_0887 paylaşan: bdenizel

Hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlık ve Çocuk Bayramı kutlu olsun…

Sevgiler,

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.