9 gündür blog uma yazamıyorum. Sebebi ise, malesef çok mızmız bir 10 gün geçirdim. Her yerim ağrıyordu özellikle de kolum. Doktorla konuşup ve ağrımı anlattığımda ödem birikmesinden kaynaklandığını söyledi. Her ne kadar artık çok tuzlu pek yemiyor olsamda her hamilenin ödemle olan ilişkisi farklı oluyor.
Artık hamileliğimde 3 lü rakamlara girmiş bulunuyorum hatta dün 30.haftam bitti 31. haftama girdim. Hareketlerim ağırlaşmaya başladı bile. Özellikle akşamları göbeğim bana çok daha ızdırap oluyor. Yatağa yatıp, doğrulmak, kanepeden kalkmak, çamaşır/bulaşık makinasına eğilmek beni çok fazla zorluyor.
Bende olan bu değişikliklerin yanında bebeğimde de bir takım farklılıklar söz konusu.
Yapılan araştırmalara göre anne karnındaki bebek 28.haftadan sonra sizi duymaya başlıyor. Ben dün ilk defa kulaklıkları göbeğime koyarak Beethoven dan ‘Moonlight Sonata’ parçasını oğluma dinlettim. Daha kulaklığı koyar koymaz inanılmaz hareketlendi ve müzik çalana kadarda hareketliliğini sürdürdü. Sesini çok açmamaya özen gösterdim ama bebeğim bu sesi sevdi mi, yoksa rahatsız mı oldu çok da anlayamadığım için fazla dinletmeden kulaklıkları karnımdan uzaklaştırdım.

Aslında sırf bu amaca yönelik bebeklere müzik dinletmek için bir ürün var. Adı Bullybuds.

“Bellybuds, bebek bekleyen annelerin rahminde gelişmekte olan çocuklarına rahat ve güvenli bir şekilde müzikler ve sesler dinletmek için özel olarak tasarlanmış giyilebilir hoparlörlerdir. Bellybuds, cilde zarar vermeden vücudu saran yapışkan halkalar aracılığıyla büyümekte olan bir göbeğin değişken kıvrımlarına nazikçe yapışan iki ader modüler Beyyphone hoparlörden meydana gelir. “
Özellikle evlat edinme/taşıyıcı annelik yöntemlerini kullanan çiftler için idealdir. Çünkü kayıt yaparak sevdiğiniz veya istediğin kişilerin seslerini dinletebiliyorsunuz.
Satıl fiyatı 119 TL olan ürüne sahip olmak isteyen bu linke tıklayabilirler http://www.e-bebeshop.com/Bellybuds-kulaklik,PR-1.html

3 Yorum Var

 1. Hamilelikte kol ağrısı,bilek ağrısı ne demektir çok iyi bilirim. İlk hamileliğime hamilelikle ilgili tek sorunum el ve bileğimin ağrısı idi. Geceleri özellikle uykudan uyandıracak kadar ağrıyordu.Hamileliğimde 22 kilo aldığım için ödemin bu ağrıya sebep olduğunu söyledi dr.Tek çarem uyurken ellerimi yukarı kaldırmaktı. Allahtan oğlum 40 hafta beklemedi de bu işkence bitti. Şimdiden geçmiş olsun. Ama bu ağrıların sonu muhteşem oluyor.:))(Benim muhteşemin Güney)

 2. İki hamileleğimde ödemden kaynaklı ağrılarım olmamıştı o yüzden şanslıydım ama kızım çok iri bir bebekti ve karnımda epey iriydi, o koca karınla yatağa yatmak ve kalkmak çok zor oluyordur. Ağustos ayının sıcağı da eklenince geceleri uyumak işkenceye dönüşürdü. Bütün bunlar tatlı birer hatıra olarak kaldı. Şimdi yazdıklarını okuyunca dedim ki “geçecek, hepsi geçecek, ağrılar dinecek, bebeğini kucağına alıp o pamuk yüzü görüp mis kokusunu içine çekince hepsi unutulacak.” Hayırlı doğumlar dilerim.

 3. Your ωгite-up offеrs proven necеѕsаry to mе ρеrѕοnаlly.
  It’s vеry helpful and you гeally
  are clearly extremеly educated іn this гegion.
  You get openеԁ up my eуes for you to
  vаrіоus views on this κіnԁ of matter
  along with іntriguіng, nοtаble and
  strong content materіal.

  Stοp by my homepage – Buy Viagra

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.