Hamile kalmadan evvel forumlarda okuduklarımı anlamam baya zor oluyordu. Tüm bu 5+4, 24+2 gibi rakamlar içinden çıkılamaz formüller gibi gözüküyordu. Ta ki hamile kalana kadar. Şimdiden uzman oldum bile. Bilmeyenler için hemen açıklayayım. 5+4; 5 hafta 4 gün demek oluyor ki bu tamda benim günüm.

2-3 gündür ağrım var bazen (özellikleri akşamları) şiddetleniyor. Bazen ise hiç yok gibi. İşin o kısmında bir sorun yok tolere edebiliyorum ama tamda bugün itibariyle başka bir sorun baş gösterdi. İncir çekirdeğini doldurmayacak, saçmasapan konulara hıçkıra hıçkıra zırıl zırıl ağlama durumu. Hormonlarım tavan yapmış durumda. Bir an evvel normale dönmek istiyorum.

Bir diğer konu ise bebek dergilerinde gördüğüm bebeklere uzun uzun bakma seanslarım, ha bununla da kalsam iyi bir de onları öpmeye falan başladım. Hormanlarım ilerledikçe umuyorum zekam falan gerilemiyordur 🙂 Bu yazıyı yazmadan az önce eşime “birgün olurda iflas edersek naparız çocuğumuza nasıl bakarız” diye ağladım, gözyaşlarım henüz yeni kurudu. Ağlama sebebim bununla da kalsa iyi “Ben şişko olucam sen yazın kızlara bakıcan”,”Hadi artık 10 haftam geçsin içim rahat etsin” gibi geniş bir yelpazeye ait konu başlıkları altında bolca gözyaşı döküp mendil tükettikten sonra sakinleştim. Umarım yalnız değilimdir ve hamileliğinin bu döneminde her kadın benim gibi duygu dalgalanmaları yaşıyordur yoksa hakikaten kendimi daha en başından “kaçık” ilan etmeme çok az kaldı :)!

1 Yorum Var

  1. Bizim kaç+kaç olduğumuz bugün belli oluyooorrr 🙂 Heyecanla bekliyoruz bakalım… Ağlamak diyince; bu sabah sahilde yürüyüşe çıktım ipodumu kulağıma takıp; tam yürürken Michael Jackson’dan Thriller çalıyordu, Allah’ım nereden aklıma geldiyse bir anda o bizim çocukluğumuzun yıldızı, biz onun şarkılarıyla büyüdük ve o artık yoook diye düşündüm ve gözümden yaşlar süzüldü… Eeee beee kadın yok artık yuuuh dedim kendi kendime, yaşları sildim ve farklı şeyler düşünmeye çalışarak o moddan çıktım… Yaaa ne biçim bir iştir bu anlamadım gitti cidden 🙂 Çook komik çoook, bence hepsini bir kenara yazalım; ileride bakıp bakıp güleriz Berocum 😛

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.