Hamile olduğumu öğrendiğimden beri tam 9 gün geçti. Heycandan her sabah 07:00 de uyandım ve geçer diye düşündüm fakat biyolojik saatimin duruma pek alıştığı falan yok. 06:58 , 07:00 en geç 07:30 da uyanmış oluyorum. Folik asitimi alıp telefonumda o twitter benim, bu instagram sizin dolanıyorum ve sonunda dayanamayıp yataktan çıkıyorum. İleride bebeğimi kucağıma aldığımda “Uykusuz her gece” şarkısının benim top10 umda 1 numaraya çıktığı günlerde bugünleri çok arayacağımı biliyorum. Ama genede ne kadar uğraşırsam uğraşıyım daha fazla uyuyamıyorum.

Erken uyanmak bende bir sorun yaratmıyor ama asıl problem ağrılarım. Göğüslerimin yanları yara gibi acıyor, hamile olduğumu öğrendiğimden beri sağ yumurtalığıma ara ara kramplar giriyordu sonra bu kramlar yerini düzenli ağrılara bıraktı. Dünden beri de sol yumurtalığım çok ağrıyor. Mızmızlık etmek istemiyorum ama hakikaten bazen bacaklarımı kendime çekerek kaşlarım çatık bir an önce ağrımın geçmesini ve bebeğime birşey olmamasını diliyorum.

Şimdi asıl güzel haberlere geçelim benden 2 ay önde olan arkadaşım Ece’ye şimdide fıstık arkadaşım Pelin katıldı. Bir hamilenin başına gelebilecek en güzel şey birçok hamile arkadaştır 🙂 Çünkü sabahtan akşama kadar hamilelik, bebek odası, doğum sancısı vs gibi konularda bıkmadan usanmadan konuşmak istiyorsunuz ve sizi büyük bir keyif ve sabırla dinleyecek kişiler arıyorsunuz. Bunun içinde biçilmiş kaftan hamile kız arkadaşlarınızdır. Çok şanslıyım hihoytttt 🙂

1 Yorum Var

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.