ahumerto21. Bebek odası mobilyalarınızı nerden aldınız?

Sedir hariç bebek sepeti ve tüm mobilyaları Modoko’da Kukla Mobilya’dan satın aldık. Sediri ise Masko’da Gülen Mobilya’da yaptırdık.

2. Bebek odanızda kullandığınız tekstil ürünlerini (nevresim, yastık kılıfı vs. Gibi) nerden aldınız? Odanızda özel olarak diktirdiğiniz bir tekstil ürünü var mı?

Nevresim, yastık kılıfı, yatağın cibinliği, bebek sepetinin tekstili gibi tüm tekstil ürünlerini de Kukla Mobilya’dan satın aldık. Sedirin üzerindeki örtü ve yastıklar dahil tüm tekstil ürünleri, mobilyalara uygun olarak hazırlandı. 

3. Oda için ayırdığınız bütçeye bir fiyat aralığı verseniz hangisi sizin için uygun olur?

10.000 ve üzeri

4. Odada en sevdiğiniz detay veya ürün hangisi? Neden?

Bir yakınımızın Mert için özel olarak hazırladığı, üzerinde “Mert” yazan el yapımı dolap tacı, Mert’in odasındaki en favori ürünümüz. Kimsede bulunmayan, hiçbir yerde aynısının yapılamayacağı, çok özel bir hediye olduğu için Mert’in odasında en çok onu seviyoruz. Özellikle odaya girer girmez görünsün diye de, duvara monte etmek yerine odasının girişinin hemen karşısında yatağının cibinliğinin üzerine koyduk. 

5. Yaşamış olduğunuz tecrübelerle, bugün odayı yapıyor olsaydınız neleri yapar neleri yapmazdınız?

Halısını biraz daha büyük yaptırırdım. Mert’in odası büyük olduğu için, odasını bölerek hazırlayacaktık ancak son anda bölmekten vazgeçtik. Halısının siparişini de odasının bölünecek halini düşünerek vermiştik. Ancak daha sonra, odayı bölmeyince, halısı odaya biraz ufak kaldı.

Onun dışında emzirme koltuğunun bu kadar rahat ve önemli bir ürün olduğunu açıkçası bilmiyordum. Şimdi iyi ki almışım diyorum.

Son olarak bebek sepetinin de çok faydasını gördük. Sepeti iki tarafı camlı yaptırdık ki, Mert uyuyorken ona baktığımızda sepetin içine eğilmemize gerek kalmıyor, doğrudan sepetin yanından Mert’i görebiliyoruz. Ayrıca sepeti tekerlekli ve sallanır şekilde yaptırdık. Tekerlekli olduğu için evin içinde istediğimiz her odaya götürebiliyoruz.

6. Aydınlatma ürünleri, perde ve halı için hangi markayı tercih ettiniz? Halının bebek odaları için sağlıklı olduğunu düşünüyor musunuz?

Aydınlatma ürünlerini (avize ve gece lambası) ve halıyı da yine Mert’in oda takımının içinde Kukla’dan satın aldık. Halının bebek sağlığına uygun olduğu belirtildi. Umarız gerçekten öyledir. Perdeyi Sarıyer’de Şahin Tül Perde’de yaptırdık. Duvar kağıtlarının da bebek sağlığına uygun olup olmadığını öğrenip IMÇ’de Perdeca Collection’dan satın aldık.

 Ahu Pamukkale Günbay

DSC_0012

DSC_0013

DSC_0014

DSC_0015

DSC_0016

DSC_0017

DSC_0019

DSC_0020

IMG_3863

IMG_3864

IMG_3865

4 Yorum Var

  1. neslihan adalı Reply

    ahhh ben bu iki anneyi de bebişlerini de öyle severek takip ediyorum ki….Mert ve Kuzey çok tatlı bebeklerdi. Bende 7 aylık oldum. İnşallah sağlıkla büyüsün herkesin bebeği.

    • ahu pamukkale Reply

      darısı başınıza inşallah, çok teşekkürler..

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.