Her ne kadar 1 hafta sonra tam olarak kaç haftalık hamile olacağım belli olacak olsada doktorunda demesiyle aşağı yukarı 1,5 aylık hamileyim. Bu öyle bir süre ki dışarda, sokakta, bankada sıra beklerken vs. kimse size yerini vermiyor. Kimse göbeğinize sonrada size bakıp sıcacık gülümsemiyor. Kısacası kimse size hamile muamelesi yapmıyor.. Boynuma “ben hamileyim” pankartıyla dolaşmak istediğim bu dönemde belkide arkadaşlarımında tavsiyelerine uyup daha fazla ağırlaşmadan bu günlerimin tadını çıkarmalıyım. Bu arada bebeğimizin kalp atışlarını dinlemeye tam olarak 7 gün kaldı..

Dün aklıma bir fikir geldi acaba kaç hamilenin aklından geçmiştir bilmiyorum. lütfen beni deli ilan etmeyin 🙂 Acaba dedim, bir steteskobum olsa bebeğim kaç haftalıkken göbeğime koyup kalp atışlarını duyabilirim? Bu fikirde aklıma eskiden teknoloji bu kadar ilerlemezken doktorların hamile bayanların göbeğine huni benzeri bir alet yardımıyla bebeklerin kalp atışlarını dinlemelerinden geldi.. Bu mantıkla yola çıkarsak hele bir de steteskobum olursa bunun mümkün olması gerekiyor 🙂 Bu çılgınca fikir ne kadar mümkün olabilecek olsada tabiki vazgeçtim yoksa mahallenin deli hamilesi gibi boynumda steteskop sabahtan akşama kadar gezer dururum.


Tabiki benim bu düşündüğümü daha evvel düşünen birileri olmuş ve tamda bunun için bir cihaz üretilmiş adı “Angel Talk”. İnternetten sipariş vererek satın alabileceğin bu cihaz (http://www.angeltalk.co.za/) sayesinde 12. haftadan sonra bebeğinizin kalp atışlarını istediğiniz zaman dinleyebiliyorsunuz. Ben satın almayı düşünmüyorum rahat ve huzurlu bir hamilelik geçirmek için bu tarz cihazlardan uzak durma düşüncesindeyim.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.