Hamile olduğumu öğrendiğim günden beri herkes bana aşerip aşermediğimi sordu. Bende “hayır canım aşermedim sanırım ben aşeren hamilelerden olmayacağım” diye cevap veriyordum. Sanki ben bu cevapları vermemişim sanki canım herşeyi istiyor demişim gibi daha 3-5 güne kalmadan kendimi koltukta oturup ‘acaba şimdi ne yesem’ diye hayeller kurarken buldum.
Canım neler mi istiyor? Hemen söyliyim; 
Çikolata (hemde hergün mutlaka kesin!!), hamurişi/karbonidrat olan herşey (makarna, poğaça, börek, çörek… aklınıza ne geliyorsa), meyva (portakal, muz, çilek, özelliklede kivi-hayret sağlıklı birşeyler??!), cips (her zaman değil ama arada krizim tutuyor), dondurma (Mado nun dondurmalarına bayılıyorum, kutuda satın alırken bir de yanına külah koymalarını istiyorum evde büyük bir keyifle tadını çıkarıyorum), şeker (offff sonsuza kadar her renk, her marka şeker yiyebilirim hiç ayırdetmiyorum), turşu (ayyy hakkaten bazen turşu denizinde yüzüp, uzun uzun kulaçlar atarken hayal ediyorum kendimi), 
Şimdi insan şöyle bir durup düşündüğünde (özelliklede akşam yattıp vicdanıyla başbaşa kaldığında) ben bugün bebeğim için ne yedim diye aklından geçiyor? Eminim sizler çok daha bilinçli anne adaylarındansınızdır. Cevizinizi, fındığınızı, sütünüzü herşeyinizi yiyorsunuzdur. Ben ise “ahh sabah yediğim şütte sandviçin içinde salatalık, domates ve kaşar vardı bak besleyici birşey yemişim” diye kendimi avutmaya çalışıyorum (Bu arada geçen pazar şütte sandviçi yediğim gün; çikolata, kremalı makarna ve fırında patates dışında başka hiçbirşey yemedim). 
Doktoruma bunları anlattığımda 3.ayından sonra çok daha titiz olman gerekecek şimdilik bir sorun yok diyor. Diyor da iyi mi ediyor acaba benim içim daha da bi rahatlayıp daha çok abur cubur yemek istiyorum. Gönül isterdi ki sizlere haftada 2 gün yediğim balıktan, etten, tavuktan, hergün yediğim; yoğurttan, peynirden, yumurtadan bahsediyim 🙂 Umuyorum en yakın zamanda o yeme şekline geçiş yapacağım.

Şimdi kocam bu yazıyı yazarken beni yakalamadan kucağımdan laptopu kaldırıyorum ve yazıma bir son veriyorum (Kendisi en son beni yanımda ipad, kucağımda laptop, elimde telefonla yakaladığında çok mutlu olmadı ve bebeğimizi radyasyon delisi yaptığımı düşündüğünü belirten endişe dolu bir konuşma yaptı).
Aslında bu konuylada ilgili geçen hafta Joker’de fiyatları 169-289 TL arasında değişen radyasyon onceliyici t-shirt ve karın bantları bulduk. Biraz daha ileride satın almayı düşünebilirim. Sizlerde bu konuyla ilgili endişe yaşıyorsanız mutlaka bir göz atın derim 🙂 

Tüm anne adaylarına ve emziren annelere lezzet şölenli öğünler diliyorum 🙂

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.