Bebek odası mobilyalarınızı nerden aldınız?
 
Belen’in odasini duz beyaz yapacagim aklimda kesindi. Mobilyalardaki islemelerden kulplardaki desenlerden hic hoslanmiyordum. Cokca mobilyaciyi gezdim sonucta Nisantasinda Theophile Patachou’da modeli begendim. Ama oda kucuk oldugundan dolabinin gomme olmasi, mobilyalarin benim belirledigim olculerde uretilmesi gerekiyordu bunun icin de ayni modeli ufak degisikliklerle marangoza yaptirdik. 


Bebek odanızda kullandığınız teksit ürünlerini (nevresim, yastık kılıfı vs. Gibi) özel mi diktirttiniz, hazır mı aldınız?
Odadaki tum tekstil urunleri ozel dikildi.   Kumaslari Bakirkoy Gur Pasajindaki bebek kumascisindan aldim. Duz pembeyi pembe beyaz kareli ve puantiyeliyle kombinleyip bumperini,  daybedin ortu ve yastiklarini diktirdim. Nevresim takimlari icin de ayni kumascidan pamuk saten kumaslar aldim. Dikimleri icin de yine onlar yardimci oldu

Oda için ayırdığınız bütçeye bir fiyat aralığı verseniz hangisi sizin için uygun olur?
 
a.     1.000 TL -3.000 TL
b.     3.000 TL -5.000 TL
c.      5.000 TL – 10.000 TL
d.     10.000 ve üzeri


Odada en sevdiğiniz detay veya ürün hangisi? Neden?
Daybedinin yuvarlak hatlarini cok seviyorum ve cok kullanisli. Altinda kardes yatagi icin dev bir cekmecesi var ve su anda butun fazlaliklari oraya kaldiriyorum. Buyuduginde de daybed kendi yatagi olacak tabi bi tasla iki kus:) Bir de tabiki bumperin basina islettigim Belen yazisi ile B islemeli minik pufu. Bizim isimlerimiz ailecek B harfi ile basliyor 🙂


Yaşamış olduğunuz tecrübelerle, bugün odayı yapıyor olsaydınız neleri yapar ,neleri yapmazdınız?
Ayni sekilde yapardim. Mobilya secimimden de tekstilinden de cok memnunum. 


 Aydınlatma ürünleri, perde ve halı için hangi markayı tercih ettiniz?
Halının bebek odaları için sağlıklı olduğunu düşünüyormusunuz?
Abajuru, perdesi, halisi ve daybeddeki bazi yastiklari Laura Ashley’den kelebek konsepti.  Odadaki tek hareketli aksesuarlar onlar. İlerde kelebeklerden sikilirsa sadece aksesuarlarda oldugu icin degistirmek cok kolay. Halisina da esasinda kilim diyebiliriz, tuysuz sadece ince bir dokuma yerde oturdugunda sogugu kirsin diye. Makinede yikanabildiginden temizligi kontrol altinda. Tuylu ve buyuk halilara bende karsiyim. 

Begum Boy Pelit


Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.