Büyük beden giyen bayanlar bu yazı sizler için!

Aralık.2012, soğuk bir kış sabahı. Her zamanki gibi erkenden uyandım, eşim hala uyuyor. Ama oğlum çoktan uyanmış bile kıpırdanıp duruyor, bende huzurla mutlulukla onu seviyorum. Bir zaman sonra eşimde gözümü aralayıp bana bakıyor birbirimize gülümsüyoruz. O da oğlumuza bir  öpücük kondurup yataktan kalkıyor. Benim yattığım tarafa doğru gelerek ellerimden tutuyor ve yataktan kaldırıyor beni. Bu sabah bir değişiklik yaparak yönümü değiştirip sallana sallana tartımızın durduğu odaya yürüyorum. Bir an görüntümle göz göze geliyorum. Aman tanrım! Karnım dün geceden beri daha da büyümüş olabilir mi? Yüzüm, hatta göz kapaklarım bile oldukça şiş gözüküyor. Umursamaz bir tavırla aynadaki görüntüme bakarak elimi karnıma götürüp gene oğlumu seviyorum. Tartıya çıktığımda ise gördüğüm rakam bir süredir tartılmamış olmamın şokunu yaşatıyor bana; 68 kg.

Doğum 1-2 ay sonra eski kilosuna dönen annelerden olmadım ben. Hala daha o klasik 3 kilo üzerimde. Şimdi eski bedenime dönmüş olsam bile neredeyse 1 sene dolabımdaki kıyafetlerime sığabilmek konusunda çok zorlandım. İşin açıkçası o gardolabın önünde az ağlamadım.

Her kadının yaşı veya kilosu kaç olursa olsun istediği gibi giyinmeye hakkı vardır. Bazı markalar ise kişilere bu hakkı verebilmek için ise var gücüyle çalışıyor. O markalardan biri de Miramor.com.  Keşke daha önce tanısaydım o dönemi çok daha sorunsuz ve bunalsız geçirirdim o kesin! Sorunuzu duyar gibiyim; “Peki kimdir Miramor?” Kısaca özetlemek gerekirse büyük beden bayan tekstil üretimi yaparak ürünlerine kolayca ve sadece online dan ulaşabildiğiniz Miramor.com sırf kilo fazlanız var diye sıkıcı kıyafetler giymekten sizi kurtaran bir can simidi adeta. O gün tartıda 68 i gördüğümde yaşadığım mutsuzluk, dolabımın önünde “peki ben şimdi ne giyeceğim!?” diye yaşadığım sıkıntının ve stresin yanında solda sıfır kalırdı! O gün daha net anladım ki istediğimiz kıyafetleri giyememe sıkıntısı kilomuzun kaç olduğundan her zaman daha ağır basıyor.

FullSizeRender-8

Tekrar Miramor’a dönecek olursak. Blog yazmaya başladığım günden beri karşılaştığım soruların birçoğu Hamilelik kilolalarını veremeyen ve istediği gibi giyinemeyen kadınların büyük beden ama diğer taraftan da modern olmasını istediği alışveriş lokasyonları hakkında oluyordu. O gün verebildiğim yanıtlar oldukça sınırlı ve birkaçı da bütçeyi sarsabilecek cinstendi. Ta o zamanlardan sizlere önermek isteyeceğim bir marka arayışım vardı. Artık Miramor ile tanıştıktan sonra bu arayışım ve hatta ya kilo alırsam, hamile kalırsam ne giyerim stresim yok oldu gitti.

FullSizeRender-5

Okuyuculardan gelen sorular, benim ve çevremdekilerin yaşadığı sıkıntılardan dolayı yaklaşık 1 ay önce Miramor’a telefon açarak kendilerinden bir randevu istedim ve soluğu orada aldım. Öncelikle amacım ürünleri daha yakından incelemek, daha sonra da bloğumda sizlerle paylaşabilmek için kombinler hazırlamaktı (çoğunuzun bildiği gibi de yapmış olduğum kombinlerden birini instagram’dan 2 kişiye hediye ettik bile!) Miramor’un yeni kataloğundan seçtiğim görseller ve fabrika ziyareti sırasında yaptığım kombinlerden bazı kareleri post içerisinde sizlerle paylaşıyorum.

FullSizeRender-6

“Büyük Bedene Modayı Getirdik!” Diyen Miramor’u hayatımıza kattığı şıklık, kalite ve kolay ulaşabilme olanağı için herkes adına teşekkür ediyorum.

Beril Bayındır takipçilerine özel, şu an miramor.com da hala devam eden %40 indirime ek olarak %20 indirim fırsatından Eylül Ay sonuna kadar faydalanabilirsiniz. (Kampanya kodu: BK5920) Sizler için seçmiş olduğum yeni sezon ürünlerinden bazılarına aşağıda sizler için paylaşıyorum. Umuyorum sizler de beğenirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum 🙂

FullSizeRender-7

Keyifli alışverişler dilerim 🙂

unnamed-2
Ürün: Asimetrik Etek
Link: http://www.miramor.com/buyuk-beden-asimetrik-etek.html
unnamed-6
Ürün: Takım Görünümlü Kapüşonlu Ceket
Link: http://www.miramor.com/buyuk-beden-takim-gorunumlu-kapusonlu-ceket.html
unnamed-5
Ürün: Fermuar Detaylı Kalem Etek
Link: http://www.miramor.com/buyuk-beden-fermuar-detayli-kalem-etek.html
unnamed-4
Ürün: Triko Görünümlü Kapüşonlu Uzun Hırka
Link: http://www.miramor.com/buyuk-beden-triko-gorunumlu-kapusonlu-uzun-hirka.html
unnamed-3
Ürün: Asimetrik Çizgili Gömlek
Link: http://www.miramor.com/buyuk-beden-asimetrik-cizgili-gomlek.html

 

 

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.