Fırsat buldukça sıkça mail aldığım konularla ilgili yazmaya devam edeceğim. Bebek puseti en çok mail aldığım konuların başında geliyor. Bebek arabası denince benim aklıma şu eksi tarz kocaman tekerlekli harika tasarıma sahip arabalar geliyor. Hamile olduğumu ilk öğrendiğim andan itibaren pusetimin hep öyle birşey olacağını hayal etmiştim. Fakat malesef hem kullanım rahatlığı, hem de ağırlığı açısından malesef tercih edemedim. Hiçbir zaman çok modern tasarımlı arabalar da bana hitap etmedi. Bu yüzden benim tercihim klasik çizgilere sahip Bugaboo Camelon oldu. Hamile olduğumu öğrendikten hemen sonra bebek arabalasıyla ilgili bir yazı yazmıştım, dilerseniz piyasada satılan bazı bebek arabalarıyla ilgili tıklayabilirsiniz (http://berilbayindir.com/dersimiz-bebek-arabalari/).

Bebek arabası seçimi biz bayanlar için teknik özellikleri haricinde ilk başta estetik görüntünün daha önemli olduğu bir araç. Zevkler kişiden kişiye farklılık gösterdiği için seçmiş olduğum markayı tavsiye etmek çokta doğru olmaz. Bu yüzden sizlere pusetimizin avantajlarından ve son olarak da dezavantajlarından bahsetmek istiyorum.

1. Bugaboo’nun benim sahip olduğum Camelon modeli haricinde, ikiz veya 2 kardeşin oturabileceği donkey modeli, Bugaboo nun en hafif arabası olan Bee modeli ve Buffalo modeli bulunuyor.
2. Size dönük oturttuğunuz bebeğinizi bir cafeye oturduğunuzda tutma kısmını geriye iterek tek bir hareketle bebeğinizi oynatmadan dışarı doğru oturmasını sağlayabiliyorsunuz.
3. Oturma kısmının altındad yer alan çantası oldukça büyük ve kullanışlı. Biz acil durumlar için anakucağı kangurumuzu a orda bulunduruyoruz, bazı durumlarda hayat kurtarıcı olabiliyor 🙂
4. İlk aşamada port bebe dediğimiz düz yatış aparatını kullanarak bebeğiniz içinde konforlu şekilde kullanabiliyor, daha sonra araya taktığınız adaptorle maxi-cosi ana kucağınızla kullanabiliyorsunuz. 6.ayından sonra ise oturmalı parçaya geçebiliyorsunuz.
5. İlk zamanlar port bebe olarak kullandığımızda iç kısmı bana hem kullanılan malzeme, hem de sertliği açısından kullanışlı gelmemişti bu yüzden sürekli Kuzey’i yatırmadan önce başka bir örtü örtüp bebeğimi öyle yatırıyordum fakat şimdi Bugaboo çok şık bir koleksiyon çıkardı. Bir göz atmanızı öneririm (http://www.bugaboo.com/525)
6. Bugaboo süspansiyonları en iyi olan bebek arabası olduğundan çocuğunuzu en az derecede sarsacaktır.

7. Freni diğer pusetlere göre elinizin altında olduğu için çok rahat kullanılıyor.

8. Bir sürü aparatı bulunuyor, özellikle benim kullanıp memnun kaldıklarım; seat liner (oturma pedi), bardaklık, şemsiye. Bunun dışında havalarında soğumasıyla birlikte bugaboo veya başka bir marka footmuff almayı düşünüyorum.
9. Bugaboo bugüne kadar bir sürü tasarımcıyla ortak koleksiyonlar çalıştı, hala da yapmaya devam ediyor bunlardan bazıları; Missoni, Neon, Victor&Rolf, şu an satışta olan Andy Warhol ve 3rd generation modelleridir.

Tüm bunların yanında bence Bugaboo’nun en büyük dezavantajları; baston pusetlere göre daha ağır olması, katlandığında çok yer kaplaması ve mesela Stokke nin bebek koltuğu yükselip alçalabildiği için restoran/cafe gibi yerlerde mama sandalyesi bulamadığınızda bu durum sorun olmazken Bugaboo’da tasarımdan dolayı böyle bir özellik bulunmuyor.

9 Yorum Var

 1. Merhaba Beril Hanım. Öncelikle sizi çok severek takip ediyorum;) 7aylık hamileyim ve bu konu yüzünden kafayı yemek üzereyim!! Benim için de şıklık kullanımdan ön planda. Nedense gittiğim mağazalarda bugabo camelonu hiç tavsiye etmiyorlar. Tavsiye ettikleri arabalar bogabo olacaksa bee, concord neo, nuna, Nuna görünüm olarak çok basit. Bee yi sevemedim gitti. Neo daha sıcak diğerlerine göre ama camelon kadar şık dğl o da… Eşim de camelonu çok kaba buldu. Siz bütün dezavantajlarına rağmen yine de camelonu tavsiye ediyor musunuz?

  • Merhaba,
   Biz bebeğim için concorde neo aldık satıcıların aşırı tavsiyesi ve yönlendirmesi ile, ve çok memnunum, kesinlikle kusursuz bir araba, çok kullanışlı ve bebeğim içinde çok mutlu. özellikle de her aparatının alta direk monte edilebilmesi, herhangi bir aparata gerek olmaması ve üst parçası ile birlikte katlanabilmesi büyük artılar. Görsel yorumunuza hiçbir şey diyemem tabii, sonuçta zevkler değişkendir ancak ben de camelonu çok kaba bulurken concordu çok daha estetik buluyorum mesela ancak dediğim gibi, bu konu tartışmaya açık değil herkesin zevki kendine göredir, ben kullanım açısından bilgi vermek istedim sadece
   sevgiler

  • Çok teşekkürler ilginiz için.Aslında eşimle dışarda avmlerde vs. en çok karşılaştığımız araba neoydu. Çok tercih edilmesinin vardır bir sebebi diyerek ve uzuuun bir araştırmadan sonra biz de concord neo da karar kıldık hatta dün siyahını aldık:) umarım sizin gibi memnun kalırız sevgiler…

 2. Beril hanım merhaba, tam da Bugaboo Cameleon almayı düşünürken yazınızı gördüm, bilgiler için çok teşekkürler. En can alıcı soruyu sormak istiyorum size, sonuç olarak Bugaboo’yu öneriyor musunuz? 🙂 Sevgiler. Gülin

 3. İyi günler bugaboo cameleon bebek arabası almak istiyorum ancak fiyat beni baya aşıyor sıfır almam mümkün değil eger sizin ihtiyacınız kalmadıysa sizinkini almak isterim ve çok sewinirim sizden haber beklicm tesekkürler

  • Beril Reply

   Biz hala akşam uykularında dışarıdaysan pusetimizi kullanıyoruz. Fakat http://www.tutumlaanne.com dan 2.el ürünleri takip edebilirsiniz. Hala almayı düşünüyorsanız sizin için araştırabilirim. Sevgiler 🙂

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.