Çoğunuzun bildiği gibi bu kış Panço’yla beraber çok keyifli bir proje gerçekleştirdik. Kuzey’in bayıla bayıla giydiği Panço kombinlerinin görsellerini yazı içinde sizlerle paylaşıyor olacağım. Bu sefer beni tam kalbimden vuran harika bir haber vermek istedim sizlere. 1978 yılından beri “kaliteli ve sağlıklı” üretiminden ödün vermeyen Panço, bunu destekleyecek tüm gereklilikleri yerine getirme sorumluluğu ile Ekoteks projesini hayata geçirdi. Buna göre satışa sunulan tüm ürünler gerekli test aşamalarından geçiyor ve ilgili sertifikayı aldıktan sonra müşteri ile buluşuyor.

6283psx_xl

Peki Ekoteks Kimdir?

1998 yılında İHKİB (İstanbul Hazır Giyim Konfeksiyon ve İhracatçılar Birliği)’nin yatırımıyla kurulan Ekoteks Laboratuvar ve Gözetim Hizmetleri A.Ş., alanında deneyimli ve dinamik kadrosuyla, oyuncak ürünleri de dahil olmak üzere geniş tüketici ürünleri yelpazesini hassasiyetle test etmekle birlikte, dünya çapında 3.000’in üzerinde uluslararası ve lokal kuruluşlara hizmet vermektedir.Deneyim ve uzmanlığın ön plana çıktığı bu noktada, Ekoteks ürün güvenliği testleri, ilgili regülasyon ve tebliğler kapsamında yasaklı veya kullanımı kısıtlandırılmış kimyasal maddelerin analizleri ve ürün kalitesini tespit etmek amacıyla talep edilen tüm performans testlerinde, sektörde lider test kuruluşu olarak hizmet vermektedir.

Ekoteks Laboratuvarın amacı nedir?

*İnsan sağlığı ve çevreye zararlı olabilecek tüm ürün ve kimyasalları kontrol altında tutmak ve tekstil kalitesinin yükseltilmesinde aktif rol almak, yasaklı maddelerin test ve analizleri, sonuçların yorumlanmasında sektöre destek vermek.* Tekstil ürünlerinin kalitesini istenen seviyeye yükseltmek için en doğru test ve denetim servislerini sunmak.* Kalite politikaları çerçevesinde, doğru testi uluslararası gerekliliklere uygun olarak yapmak ve müşteriye güvenilir bir şekilde ulaştırmaktır.

Çocuklarınız için satın aldığınız tekstil ürünlerinin ‘Ekoteks’ serfikası olup olmadığını etiketinden kontrol edebilirsiniz. Bu sertifika çocuğuna güvenle giydirebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Diğer yandan sunduğu kalite de fiyat performans açısından da oldukça etkileyici. T-shirtler 19.50 TL, elbiseler 37.95 TL, etekler 36.95 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

7004psx_xl

Panço hakkında bilinmeyenler

  • Panço’nun her yıl tükettiği pamuklu kumaş miktarı 200 tondur.
  • Panço’nun yeni sezon koleksiyonunda 850 model ve tüm renk alternatifleriyle  birlikte 2550 parça ürün çalışılmıştır.
  • Panço’da ortaya çıkarılan 1 koleksiyon için, üretimden – son tüketiciye ulaşıncaya kadar 120 kişilik bir ekip çalışmaktadır.

6542psx_xl

6788psx_xl

6483psx_xl

6985psx_xl

 

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.