Eğer sizler de benim gibi evlenmeden önce ev işi, çamaşır, bulaşık gibi şeylerle çok ilgilenmediyseniz hayatınız  E.Ö. (evlenmeden önce) ve E.S. (evlendikten sonra) diye ikiye ayrılacaktır. İlk evlendiğim günlerde çamaşır mı yıkayacağım arıyorum annemi veya eşim ‘bu gömleğim benim için çok önemli aklında olsun’ mu diyor hemen koşuyorum kayınvalidemi arıyorum. Tabi iş sadece telefon açmakla ve akıl danışmakla bitmiyor. Mesela annem diyor ki;

-“Kızım şimdi içindeki etikete bir bak bakalım”.

-“Hemen bakıyorum annecim.”

-“eeee?”

Telefon konuşmasının genelde bu kısmında derin bir sessizlik yaşıyoruz. Bakıyorum bakmasına da anlayabiliyor muyum acaba J

Allahtan teknoloji ilerledi de etiketlerin fotoğraflarını çekerek annelere yollayabiliyordum. Fakat hem onların vaktini hem kendi vaktimi boşa harcadığım bir zaman oluyordu bu.

O zamanlar şunu dediğimi çok iyi hatırlıyorum

-“Nasıl ki ehliyet almak için sınava giriyorsun, yol kenarındaki işaretlerin ne anlama geldiğini öğreniyorsun bence çamaşır yıkamanın da bir okulu olmalı arkadaş!”

Abarttığımı düşünüyorsanız hemen sizinle ufak bir iddiaya girelim J Mesela aşağıdaki semboller sizce ne demek? Kopya çekmek yok! 4 de 4 yapan post altına yaptım desin.

Ekran Resmi 2015-09-22 22.21.14

Kaçınız bilebildi bilmiyorum ama gördüğünüz gibi çamaşır yıkamanın bile ayrı bir dili var. Her kumaşı istediğiniz programda dilediğinizce yıkayamıyorsunuz ve yıkamamalısınız da! Sonra kendinize diye aldığınız bir bluzu 6 aylık yeğeninize hediye etmek zorunda kalabilirsiniz 🙂

Şu dakikadan itibaren hayatınıza girdiği için çok memnun olacağınızdan emin olduğum bir web sitesiyle tanıştırmak istiyorum sizi; https://www.omo.com.tr/ sitesinden de ulaşabildiğinizcamasirokulu.omo.com.tr

Ekran Resmi 2015-09-22 22.22.54

Zaten hepimizin çok kısıtlı vakti var biz bu siteye tıklamadan önce site içeriğini bize kısaca anlatabilir misin dediğinizi duyar gibiyim. Tabi ki hem de büyük bir keyifle. Bu sitede çamaşır makinesi kullanımı ve bakımı, yıkama püf noktaları, çamaşır etiketleri ve leke ipuçları başlıkları altında hayatınızı kolaylaştıracak, var olan ürününüzün daha uzun ömürlü olmasını sağlayacak çeşitli bilgiler bulunuyor. Tüm bu bilgilerde video anlatımları ile en basit ve anlaşılır şekilde biz kadınların kullanımına sunulmuş.

Bir de benim en sevdiğim bölümlerden biri olan ‘Leke İpuçları’ (http://camasirokulu.omo.com.tr/leke-ipuclari) bölümünde hangi lekeyle ilgili sorun yaşıyorsanız onu seçip ona göre bir çözüm önerisine ulaşabiliyorsunuz!

Uzun lafı kısası dolu içeriği ile hayatlarımıza fayda sağlayacak bu web sitesini sizlere tanıtmadan geçmek istemedim!

Not: Yukarıda yer alan etiket sembolleri ve daha fazlasının ne anlama geldiğini öğrenmek için http://camasirokulu.omo.com.tr/ den faydalanabilirsiniz.

Sevgiler,

Beril Bayındır

 

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.