Konu çanta oldu mu benim için akan sular duruyor, nabzım hızlanıyor ve bir tüketim canavarına dönüyorum. Aynı durum ayakkabılar için geçerli değil. Çantaların benim hayatımdaki yerleri apayrı.
Hamile olduğumu öğrendiğim sıralarda beni bir telaş aldı. Diaper bag (bebek çantası) olarak nasıl bir model, hangi marka, ne renk bir ürün seçecektim. Amerikadaki Saks, Neiman Marcus, Bloomingdales vs gibi web sitelerden araştırma yaptım. Hatta Amerika’da yaşayan ünlü kişilerin diaper bag seçimlerini inceledim ve bir çantaya vuruldumki sormayın 🙂 Bej, deve tüyü, krem bunlar benim en sevdiğim renklerdir. Çantanında bu renklerden herhangi biri gibi olmasını istiyordum ve tam da hayal ettiğim çantayı buldum.

Marc Jacobs tasarımı olan bu çanta özellikle kumaşının naylon olması ve kolay silinebilen özelliğinden dolayı tercih sebebim oldu. Gerçekten çok geniş bir çanta (yaklaşık 40 cm uzunluğunda) ve çapraz kullanabilme özelliğide kullanım rahatlığı sağlıyor. Türkiye’de Beymen mağazalarında ve Marc Jacobs’ın İstinye Park’ta bulunan kendi mağazasında satılıyor. 18 haftalık hamile arkadaşım Pelin’ de bu çantanın koyu mor rengini aldı ve henüz kullanmaya başlamasada, şimdiden bu seçiminden dolayı çok memnun.

Bu renklerin dışında, aşağıda görsellerini görebileceğiniz alternatifleride mevcut. Bir de geçen sezonlardan kalan renklerine de gene bu mağazalarda arada denk geliyorum. Bir uğrayıp bakmanızda fayda var. Türkiyede satış fiyatı; 750 TL olan bu çanta Amerika’da 500-550 TL civarlarında. Eğer henüz bir çanta almadıysanız, almayı düşünüyorsanız ve en önemlisi bütçenize uyuyorsa mutlaka bu çantayı tavsiye ederim.

3 Yorum Var

  1. bebek olunca ılk baslarda coooook buyuk ve bol cepli cantalar ısıme cok yaramıstı. bır yerden bır yere sankı tasnıyormus ıbı olurdum. sukur suan cantalar kuculdu 🙂

    • Bizide her an taşınıcakmışız gibi çantaları dolduracağımız yükleneceğimiz günler bekliyor sanırım 🙂 Clutch larıma kavuşmak için gün sayacağım gibi duruyor 😛

  2. ınanamıyorum sana nasıl da ınce eleyıp sık dokuyorsun 🙂 ama çok pahalı değil mi ya?

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.