IMG_49011. Bebek odası mobilyalarınızı nerden aldınız?

Mobilyalar için çok gezdim çok araştırdım, yok boyasıydı yok ağacıydı malzemeydi kokuydu hepsini inceledim. Bebeğimin odasındaki mobilyalar sade olsun aksesuarlarla renklensin istedim. Böyle olunca hem sıkılmam hem de uzun yıllar kullanabiliriz diye düşündüm. Ve tüm bu nedenlerle beyaz mobilya almaya karar verdim. Benim zevkime ve aradığım özelliklere en uygun mobilyaları İKEA’da buldum. Hepsi ağaç ve bebek için sağlık koşullarına uygun olarak boyanmış. Aslında hepsi beyaz olmayabilirdi mesela sadece şifonyer sarı turkuaz renkte olabilirdi ama o şekilde bulamadım o yüzden hepsini beyaz yaptım Zaten baştan kafaya koymuştum takım olarak almayacağım diye. Böyle olunca mesela dolabını evin başka bir yerinde de kullanabilirm ileriki zamanlar için.

 

  1. Bebek odanızda kullandığınız teksit ürünlerini (nevresim, yastık kılıfı vs. Gibi) nerden aldınız? Odanızda özel olarak diktirdiğiniz bir tekstil ürünü var mı?

Tekstil ürünleri ise English Home ve babanemizin özel dikimi. Koltukta kızımın adının işli olduğu yastık ise arkadaşımın hediyesi.

 

3. Oda için ayırdığınız bütçeye bir fiyat aralığı verseniz hangisi sizin için uygun olur?

  1. 1.000 TL -3.000 TL
  2. 3.000 TL -5.000 TL
  3. 5.000 TL – 10.000 TL
  4. 10.000 ve üzeri

 Bütçe oldukça uygun fiyatlı oldu. 1.000 – 3.000 TL

 

4. Odada en sevdiğiniz detay veya ürün hangisi? Neden?

Odamızın tamamını çok seviyorum aslında. Ama en çok dolapdaki BADE yazısını. Çünkü onu ben kendi ellerimle yaptım, el emeğim J Galiba duvar stickerımızı ve teyzemizin aldığı atlı karınca müzik kutumuzu da.

 

5. Yaşamış olduğunuz tecrübelerle, bugün odayı yapıyor olsaydınız neleri yapar neleri yapmazdınız?

Açıkcası herşeyi yine aynen yapardım. Evet emzirme koltuğu olsun diye aldığım koltuğu ilk 3 ay kullandım sonrasında kullanmadım emzirme için ama yine de oturmak için odada birşeye ihtiyaç oluyor o yüzden faydalı. Tabii eğer yeriniz müsaitse kanepe divan tarzı bir şey daha kullanışlı olabilir. Odada aydınlatma olarak kullandığımız tavan aydınlatmasında kısılabilen armatür kullandık dolayısıyla ayrıca bir gece lambasına ihtiyaç duymuyoruz bu da bizim için çok iyi bir çözüm oldu.

 

6. Aydınlatma ürünleri, perde ve halı için hangi markayı tercih ettiniz? Halının bebek odaları için sağlıklı olduğunu düşünüyormusunuz?

Aydınlatma olarak bir tek tavan aydınlatmamız var vee o da İKEA J . Halı ise kaşmirin anti bakteriyel halısı. Halıyı ise sağlık konusunda ayrıntılı bi bilgim uzmanlığım olmadığı için bilemiyeceğim. Ama ben şu ana kadar bi sakınca bi problem yaşamadım. Zaten halısız evde rahat edemeyen bir yapım var benim J boşlukta hissediyorum ve soğuk buluyorum halısız yerleri o yüzden kızımın odasında da tereddüt etmeden kullandım. Eğer astım vb solunum hastalığı yaşıyor olsaydın düşüncelerim daha farklı olurdu heralde.

Çok çok teşekkür ederim bu güzel sohbet için,

Sevgilerimle…

Anneezgi

IMG_5014

IMG_5016

Bade Yaşar  (720)

IMG_6250

IMG_6261

IMG_6255

IMG_6249

IMG_5021

Bade Yaşar  (718)

IMG_6259

IMG_6263

IMG_6262

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.