Hani derler ya, anne; anne adayı olduğunu ve hamile olduğunu bebek ilk ana rahmine düştüğünde hissedermiş diye. Yok öyle birşey. Yani dünyaya pespembe bir gözlükle bakıyorsanız veya 25 yaş altı genç hamile kaldıysanız tabi durum biraz farklı olabiliyor. O kişiler biraz daha romantik bakabiliyor, o ilk ayları biraz daha heycanla bebeğini daha minicik bir keseyken bile sevip okşamayla başlıyorlar. Belki böyle genellemekte hiç doğru değil ama benim gözlemlerim bu şekilde 🙂
Fakat 25-26 yaş üstü hamile kalan, daha realist bayanlar için, en azından benim için gerçekten ilk hamile olduğumu hissettiğin an ‘o’ ilk tekmeyi hissettiğin andır.

Dün bir hamaratlık geldi üstüme. Kocama börekler yaptım, akşam yemeğini pişirdim ve yorgun düşüp kendimi kanepeye attım. En fazla 10 dakika geçti ve sanki içimden biri dürtükledi beni.. Muhteşem bir his. Hatta sürekli 7/24 hissetmek istiyeceğiniz bir his. Onun o minik tekmeleri asla rahatsız etmiyor sizi, tersine mutlu ediyor.
Bugün sabahta gene aynı şekilde kahvaltımızı ettikten sonra gene hareketlendi küçük oğlum ve şansa bakın eşimde yanımdaydı. Elini koydum tekmelediği yere ve Görey’in gözleri kocaman açıldı bana baktı. Arkasından bi tane daha patlattı bizim ufaklık 🙂 O kadar mutlu olduk ki, Görey başladı oğlumuzla konuşmaya, onu sevip öpmeye. Daha doğmadan maymun etti bizi sıpa 🙂
Bu yazıyı okuyan ve daha henüz o “first kick!” i hissetmemiş olan anne adaylarını müthiş bir deneyim bekliyor.

Eğer sizlerde ‘o’ ilk tekmeyi hissettiğiniz anı hatırlıyorsanız, henüz bunu hissetmemiş tüm anne adayları için bizlerle paylaşın..

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.