Önce erken mi diye düşündüm daha sonra konuyla ilgili yazılar okudum, eşimle konuştum ve deneme dersine gitmeye karar verdim. ‘Çok mu gerekli?’ Her bebek için olmayabilir ama Kuzey daha deneme dersinde orda olmaktan ne kadar zevk aldığını, Gymboree nin onu ne kadar mutlu ettiğini açıkca belli etti. 1 aydır gidiyoruz ve Kuzey’e kalsa sabahtan akşama kadar, hergün her saat orda olabilir.

Sürekli aynı evin içinde aynı nesnelere bakan bebeğiniz için bambaşka bir ortamda olmak, farklı insanlar, farklı renkler kesinlikle vizyonunu açıyor. Bunun yanında Gymboree de olduğunuz zamanlar haricinde orda konuyla ilgili donanımlı ve profesyonel öğretmenlerden öğrendiklerinizi bebeğinizle deneyimleyebiliyorsunuz.

Şimdilik haftada 1 gün 1 saat gidiyoruz. Orda öğrendiğim şarkıları, oyunları tüm hafta uyguluyorum. Tavsiye edermisin diye soracak olursanız, bebeğine ve annesine göre değişiklik göstereceğini söyleyebilirim. Bir takım anneler oyunlarda seçilen kelimelere bile aşırı titiz davranıyor. Bu gibi durumlarda bebeğinizi sadece evinizde ve sizin kontrolünüzde denetiminizle oynamanızı veya eğitim vermenizi tavsiye edebilirim. Çünkü hiç kimse ve hiçbir kurum mükemmel olamaz ve %100 sizin onayladığınız, beğendiğiniz şekilde eğitim veremez. Çocuğunun eğitimi konusunda daha esnek, detaylara çok fazla takılmadan sadece bebeğinin geçirdiği keyifli vakti onunla paylaşmayı hedefleyen, gene bebeğinin başka bebeklerle olan sosyalliğini önde tutan bu fikirde olan anneler için çok daha uygun olduğunu düşünüyorum.
Biz şu an 0-6 aylık bebeklerin katılımıyla bir araya gelinen Level1 sınıfındayız. 15 gün sonra 6-10 aylık bebeklerin eğitim aldığı Level2 ye geçeceğiz. Level2 ye geçtiğinizde aynı zamanda Music l derslerinede başlama şansımız olacak. 6-16 ay bebeklerin katılımıyla gerçekleşen derse mutlaka bizde başlayacağız.

Play & Learn1 de; Karın üstü aktiviteleri, ilk şarkılar ve daha nicelerini içeren aktivileriyle duygusal keşif etkinlikleri uygulanıyor. Bu etkinliklerle bebeğinizin kendini güvende hissetmesi ve başkalarıyla duygusal bağ oluşturması amaçlanız. Ders sonunda yapılan ‘paylaşım zamanı’nda, diğer ebeveynleyle tanışma ve paylaşım fırsatı bulabiliyorsunuz.

Music l ; Eğlenceli ve neşeli şarkılarla ses, melodi ve ritm keşfine yönelik aktiviteler yapılır.

Aşağıda Gymboree de derste çektiğim Kuzey’in videosunu izleyebilirsiniz..

2 Yorum Var

  1. çok güzel bir etkinlik bence.. eğitimler sayesinde bebeklerimizle daha verimli zaman geçirebiliyoruz gerçekten…
    ayrıca ben bebek için en güzel aktivitenin bol bol sosyal ortamlarda bulunmak ve sürekli açık havada gezmek olduğuna inanıyorum… Kızım 7,5 aylım ve 20 günlükten itibaren hemen hemen hergün dışarıda ve kalabalık ortamların içerisindeyiz.Kızım akranlarına göre olukça sosyal bir bebek… Naçizane bir fikir 🙂

    Sevgiler

  2. ne kadar güzel bir etkinlik.benimde oğlum 4 aylık ve bu tarz bir etkinliğe katılmayı çok isteriz.nasıl katılabiriz oğluşumla bu etkinliğe acaba?

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.