Tabi bu bahsettiğim keyifli kahvaltı dönemi, ilk 3 aylık 1.trimester dönemini geçirdiğiniz, çubuk krakerlerle vedalaştığınız dönemdir. Nadir olarak sabahları bulantınız olsada genelde hiçbi zaman 1.trimester daki gibi kötü olmazsınız. Özelliklerde sıcak havalarda, evde ve işte klima önünü tercih eden hamilelerimizin ev sevdiği saat sabah, en sevdiği öğün kahvaltıdır. Yemeniz gereken birçok gıda içinde bu öğünde çok önemlidir. Süt, peynir, domates, yumurta, salatalık, tam buğday veya tam tahıllı besleyici ekmekler, pekmezler, bal vs. gibi.
Dün benim gibi hamile olan arkadaşım Pelin’in evine kahvaltıya davetliydim. Anadolu yakasında, şahane adalar manzaraları terasında beni harika bir sofra ile karşıladı. Hamilelerin ortak sorunları, aklımıza takılanlar, her geçen gün büyüyen karınlarımız, eşlerimizin bu hamilelik dönemindeki tutumları gibi konular eşliğinde kahvaltımızı ettik, sütümüzü içtik 🙂

Kahvaltımızı yaptıktan sonra düştük yollara. İkimizde hamileliğimizin 18.haftasında olduğumuz için yavaş yavaş bebeklerimizin odaları, mobilyaları konusunda karar vermek istiyoruz. Alternatiflere göz atıp, fiyat araştırmalarımızı yaptıktan sonra Eylül başı gidip mobilya siparişlerimizi vereceğiz. Öğrendik ki; mobilyaların teslimi 2 ayı buluyormuş. Bu durumda 8. ve 9. aya çok iş bırakmamak ve soğuklarda koca karınlarımızla dsokaklarda dolaşmamak için şimdiden araştırmaya başlamak en akıllıcası. 
Modoko’ya gittiğimizde bizim zevkimize hitap edecek sadece 2 mağaza bulabildik. Biri Vanilya, diğeri ise Kukla. İkiside de mağazanın kendi hazır mobilyalarından veya kendi zevkinize özel istediğiniz gibi yaptırabiliyorsunuz. Duvar kağıtlarının çeşitliliği, dekorasyon konusundaki alternatiflerin çokluğu ve hayal ettiğiniz herşeyin mümkün olduğunu söylemeleride doğrusu içimi rahatlattı. 
Aklımızdaki birçok sorunun yanıtı aldığımızdan içimiz çok daha rahat bir şekilde mağazalardan çıktık ve bebeklerimizin odalarını hayal etmek üzere evlerimize doğru yola çıktık…

4 Yorum Var

    • birgün blogger anneler bir araya gelip kahvaltı edelim o zaman çok keyifli olur 🙂

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.