Kuzey daha 1 yaşında bile değildi, yolum Helen Doron ile kesişti. Çok küçük yaşta öğrenci kabul eden ve ingilizceyi o yaş grubu için drama ile çok eğlenceli bir şekilde tanıştıran Helen Doron benim çok sevdiğim bir eğitim kurumu. Bu okul hakkında sizlere de bilgi vermek isterim. Buyrun 🙂

5cff39a1daedd267aacbcba8b67511841985’ten bu yana 40 ülkede hizmet veren Helen Doron Early English, geliştirdiği özel metodoloji ile çocukların İngilizce’yi mükemmel biçimde öğrenerek hayata bir adım önde başlamalarını sağlamaktadır. 2008 yılından beri öğrenim merkezi ve anaokulu olarak tüm Türkiye’de merkezler açan Helen Doron Eğitim Grubu, özgüveni yüksek, kendine, topluma, çevresine ve farklı kültürlere saygılı, sorgulayan, analitik düşünebilen, öğrenmeyi seven bireyler yetiştirebilmek amacıyla İstanbul  Çekmeköy de Hayata Doğru Okulları olarak faaliyet göstermeye başlamıştır.  

Holistik düşünce ile yapılandırılmış kapasite gelişim programının uygulandığı, STEM  ile öğrencilerin meraklarının onlara yol gösterdiği, aktif olarak rol alabilecekleri eğitimi vermeyi hedeflemektedir. Her çocuk başarabilir inancıyla akademik başarının yanında hayat başarısını yükseltmeyi de amaç edinmiş bir eğitim anlayışına sahiptir.

8aa53701539afe59a6d29d02b5ab700d 
Bu sene, Kuruluşa özel Denizbank ile işbirliği kapsamında, velilere çok özel bir ödeme kolaylığı sağlanmış. Öğrenci veliler, 4 yıllık eğitim tutarını, sonraki yıllardaki fiyat artışları ve enflasyondan etkilenmeden 48 ay boyunca eşit şekilde ve aylık 1750 TL olarak ödeyeceker. Velilerin tek yapması gereken, çocukları için 4 yıl devam etme taahhüdünde bulunmak. Ancak bu taahhüdün yaptırımı yok. Herhangi bir nedenle ayrılmak isteyen veli , sistemden istediği zaman çıkabilecek.
Ayrıca; herhangi bir maluliyet, işsizlik gibi durumlara karşı “Koruyucu Meleğim “ sigortasından yararlanabilecekler. Ufak bir ek ödeme karşılığında bu sigortadan faydalanabilecek ve çocuklarının eğitimi sırasında gelişebilecek beklenmedik durumlar için endişe etmeyecekler.
d89b033a75f7d273a3173cd97536069a
 
Diğer yandan, devlet okulunda okuyan öğrencilere, özel okula gitmeleri halinde 2500-3500 TL arasında devlet desteği veriliyor. Bu kapsamda, Hayata Doğru Okulları da “öğrencilerine burs verilebilir okul” olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nca onaylı durumda olduğundan , veliler yıllık bazda bu ektra avantajdan da yararlanabilecektir.
 
Misyonu Kapasitelerini sonuna kadar geliştirmeyi hedeflediği öğrencilerinin anadilini doğru kullanan, yabancı dilde yetkin, yetenek ve becerilerinin farkında, yaşam boyu öğrenmeyi amaç edinen, pozitif düşünce gücü gelişmiş, sosyal sorumluluk sahibi, çevresine duyarlı bireyler olarak yetiştirmek olan Hayata Doğru Okulları yeni öğretim yılında yeni misafirlerini beklemekte.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.