IMG_3950

Çocukların sıkça hastalandıkları bu dönemde önce çocuk doktorlarının, sonra kulak-burun-boğaz uzmanlarının, en sonunda da alerji doktorlarının kapılarını çalıyoruz. Neden mi? Geçmeyen hapşırıklar için çocuğunuzun bir alerji uzmanı tarafından muayene edilmesi ve gerekli testlerin yapılması çok önemli. Mesela Kuzey bu sene hastalandığında aynı bu sırada doktorlara götürdüm en son alerji uzmanı alerjik astım durumunun olduğunu ve geçirdiği hastalıkların bunu tetiklediğinden bahsetti. Yani gribal bir virüsün semptomları olarak algılayabileceğimiz bir öksürük ve hapşırık, bazen bize başka bir alerjen durumu işaret edebiliyor olabilir.

 

Biz çocukken de böyle miydi bilmiyorum ama sanki bugünün çocukları daha alerjik gibi geliyor bana. Belki bizim zamanımızda her şey bu kadar detaylı incelenmiyordu veya testler

yapılmıyordu, bilemiyorum. E hal böyle olunca da, şampuan, vücut kremi, deterjan gibi ürünlerde birçok anne hipoalerjenik ürünler tercih etmeye çalışıyor.

 

Peki hipoalerjenik ne demektir?

Hipoalerjenik, alerjik reaksiyonları arttırabilecek özellikleri azaltılmış demektir. Bu da eğer cildi çok kolay tahriş olabilen bir bebeğiniz varsa, öncelikli olarak kullanmayı tercih edeceğiniz ürünlerin başında gelebilir.

Aslında bu konuya geçen gün markette denk geldiğim ve denediğim Bingo, Hipoalerjenik deterjanından geldim J İçeriğinde parfüm, boya ve paraben içermiyor olması özellikle dikkatimi çekince denemek istedim. Toz ve sıvı olarak iki tipi  bulunmakta ve ben nedense jel deterjanları daha çok seviyorum. Bu yüzden sıvı olanını tercih ettim. Eğer siz de benim gibi sıvı deterjan tercih edenlerdenseniz mutlaka markette kapağını açıp koklamak istiyorsunuz. Fakat hassas bünyeler için parfümsüz ürünleri tercih etmemiz gerekiyor. Bunu bilen Bingo Hipoalerjenik ürününü parfümsüz olarak üretiyor.  Umuyorum sizler de benim gibi Bingo ‘hipoalerjenik’ ürünlerinden memnun kalırsınız.

IMG_3954

Alerji hakkında daha detaylı bilgi alabileceğiniz bu platformu inceleyebilirsiniz.

http://alerjikcocuklarplatformu.com/

Sevgiler

 

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.