CLASSICA BTL_l

Çocukluğumdan beri hayallerimi süsleyen İngiliz Kraliyet Ailesi puseti Classica romantik görünüme sahip bu ürünü ile bebeğim olduğunda almayı istediğim bir arabaydı. Hatta Inglesina Classica pusetinin görselini kullandığım ‘neden Bugaboo kullanıyorum’ konulu Ekim 2013 de bir yazı yazmıştım tık tık. Bu harika pusetin lansmanına ait davetiye elime ulaştığında ise ürünleri daha yakından tanıma şansı yakalacağım ve sizlere de tanıtacağım için çok sevindim. Hamile kaldığımı öğrendiğim ilk günlerde İnglesina türkiye temsilcisi ile görüşüp büyük tekerlekli klasik görünümlü pusetler hakkında bilgi almıştım. Fakat gerek ağırlığı gerekse sadece  İstanbul yollarına uygun olmayışı sebebiyle hayallerimden vazgeçmek zorunda kalmıştım.

Inglesina Classica + çanta: 3.290 TL                                                                                                                                                                     Oturma ünitesi: 850 TL

Inglesina’nın temsilciliğini yaptığı Medizane nin ev sahipliğinde gerçekleşen davet oldukça renkli geçti. Birbirinden şahane pusetlerin sergilendiği günde hepimiz pusetleri deneme şansı bulduk. Klasik pusetleri haricinde tek tüğme ile kapanan, tek elle açılan puseti ise hepimizi oldukça etkiledi.Eğer Bugaboo puset almamış olmasaydım Trilogy modeli kesinlikle almayı düşünüceğim bir ürün olurdu. Inglesina’nın kendi markasıyla çıkardığı çok şık bir de çantası bulunuyor. Her puset rengi için o renge özel çantasıyla şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Ben şahsen yerim olsaydı odasında dekor amaçlı bile bu ürünü alabilirdim.

Inglesina’nın puset haricinde başka ürünleride var; Masaya takabildiğiniz bebek koltuğu, 1.9 kg dan 15 kg ya kullanabildiğiniz 9 farklı renk seçeneği bulunan bu ürün oldukça kullanışlı.

fotoğraf-7

Fast masa monte edilen mama sandalyesi: 340 TL                                                                                                                                           Araç koltuklarıda gerçekten harika farklı kg için çeşitli ürün bulmak mümkün.

GALILEO IFIX RED 01_l

MARCO POLO GRY_lPRIME MIGLIA BLU_lKlasik modeli haricinde 3 farklı çeşit puseti de bulunan Inglesina, şıklığa önem verdiği kadar kullanışlı olmasına da özen göstermiş. Aşağıda fotoğraflarını gördüğünüz modelin adı Quad.                                                                                                               Inglesina Quad: 2.490 TL                                                                                                                                                                                       QHuggy Araç Koltuğu: 590 TL                                                                                                                                                                                 Port Bebe: 750 TL

QUAD FRS CULLA 02_l

QUAD OTB PASSEGGINO 01_l

QUAD OTB BORSA_l

fotoğraf-8

Şimdi gelelim benim en beğendiğim Trilogy modeline. Tek düğmeyle kapanan, tek elle açılan bu çok kullanışlı ürün hakkında detaylı bilgiye http://www.inglesina.com/en/trilogy-stroller.html linkinden ulaşabilirsiniz.

Trilogy: 2.190 TL                                                                                                                                                                                                       Huggy Araç Koltuğu: 490 TL                                                                                                                                                                             Port Bebe: 650 TL                                                                                                                                                                                                 Çanta: 190 TL

TRILOGY CNP CULLA 02_l

TRILOGY CNP BORSA_l

TRILOGY CNP HUGGY 00_l

TRILOGY CNP PASSEGGINO 01_l

Anakucağı kangurusuda bulunan Inglesina’nın modellerini paylaşmak istemedim. Çünkü bebeğin olması gereken bacak popo duruşundan dolayı yanlış bir tasarıma sahip. Biz anneler artık her konuda çok daha bilinçliyiz bebeğin aşağıya doğru değil bacaklarını annesinin gövdesine sararak poposunun üzerinde oturması gerektiğini biliyoruz. Birçok markaya ait bunun tam tersi ürünler bulmak mümkün. Fakat benim size tavsiyem poposunun üzerinde oturduğu anakucağı markalar tercih etmeniz yönünde. Bu anlamda bende Kuzey küçükken yanlış bir seçim yapmıştım, sizinde aynı hatayı yapmamanız için uyarmak isterim. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için aşağıdaki linke tıklabilirsiniz..

1 Yorum Var

  1. Merhaba,
    35 haftalık hamileyim ve oğlumuzu bekliyoruz büyük bir sabırsızlıkla. Hastane dekorasyonu için araştırırken bir arkadaşım sizin blogunuzdan bahsetti. Oldukça şık ve modern bir dekorasyon olmuş 🙂 Biz de artık son hazırlıklarımızı yapıyoruz. küçük bagajlı bir arabamız olduğu için katlayınca kolaylıkla yerleştirebileceğimiz ve minyon bir kadın olduğum için de 🙂 hafif ve katlaması bir çırpıda olabilecek bir araba arıyorduk: neyseki Inglesina Triology model arabasını bulduk. Henüz kullanmaya başlayamadık tabi ama çok pratik olacağını düşünüyorum. Gönül isterdi ki Inglesina Classica alalım ama Türkiye’de yol mimarisinde kullanması hayal olurdu…

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.