Ne çabuk geçiyor zaman değil mi oğlum. Büyüdün mü sen şimdi. Burnumun direği sızlıyor. İnan daha doğduğun gün dün gibi aklımda. Seni ilk defa kucağıma verdiklerinde dünyanın en güzel bebeğine sahip olduğum için bin kere şükrettim. Sonra sımsıkı sardım seni kimselere vermedim. Tam 25 gün! Ne anneme, ne kayınvalideme kimseciklere veremedim. 25 gün boyunca tüm gün kucağımda yaşadık senle. Tuvalet ihityacımı bile baban eve geldiğinde koşa koşa giderirdim.
Kıymetlim benim. Hayat çok kısa. Hayat kalbinle kötülükleri büyütmek, insanları küçük görmek için sarfedeceğin enerjini her zaman iyiliklere güzelliklere harca oğlum. Sen hep iyi ol, başkaları varsın konuşsun sen kendine bir çizgi tuttur oğlum bir hedef belirle ve o hedef uğruna çalış didin. Atatürk ne demiş oğlum “İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedhahların olacaktır.” Olacak oğlum, sen başarı merdivenlerini tırmanırkende, başarıya ulaştığında da her zaman olacak. Sen her zaman kendi yolunda, kendi hayalleri ve amaçları için çabalayan bir adam ol.
İyilik her zaman beraberinde başarıyı getirir oğlum. Karşındaki, çevrendekiler için ne düşünürsen hepsi döner dolaşır mutlaka seni bulur. İnsan kini, nefretiyle erir biter yok olur oğlum. Kimseden korkma başın hep dik olsun. İlla birinden korkacaksan mutsuz insanlardan kork. Çünkü mutsuz insandan daha tehlikeli birşey yoktur hayatta. Senin başarılarına seninle beraber sevinecek, üzüntülerinde omuz olacak dostlar biriktir hayatta. Üzülünce omuz bulmak kolaydır, asıl zoru senin başarılarına en az senin kadar sevinecek seninle beraber mutlu olacak olan dostları bulmaktır. En zoruda senin başarını ayakta alkışlayacak dostlar biriktirmektir oğlum. Ben buldum, dilerimki seninde böyle dostların olsun hayatta, ailenden sonra en büyük değer dostlarındır.
Çok zeki çok akıllı çok becerikli olmana gerek yok. Asıl önemlisi çalışkan olmaktır oğlum.

Erkekler ağlar! Ağlamaz diyenlere inanma, ağlamak istediğinde ağla, gülmek istediğinde kocaman kahkahalar at oğlum. Dedim ya hayat çok kısa, tüm hislerini duygularını doya doya yaşa.
Belki bilmeden belki arada hırsıma yenik düşerek seni bir takım konularda zorlayabilirim. Seçimlerine karışmak isteyebilirim. İzin verme. Ben seni kendi kararlarını verebilecek, bu kararları bi anda değil kafasında iyice ölçüp tartarak karara varabilecek bir birey olarak yetiştireceğim. Bu yüzden vermiş olduğun kararlara ilk ben saygı duyarım oğlum. Yorulduğum gecelerde artık uyusa diye gözünün içine baktığım, uyuduğunda fotoğraflarını videolarını izlediğim sensin oğlum.. Hele üzerinden biraz daha vakit geçti mi kapısını aralayıp yanına gittiğim nefesini kontrol edip kokusunu içine çektiğim yavrum. En büyük doğrum, dünyaya bıraktığım en büyük mirasım iyiki varsın..
Bu 1 sene için çok teşekkür ederim oğlum.. Benim oğlum oldun ya oğlum daha ne isterim. Hayatıma soktuğun herşey için çok teşekkür ederim. Rengarenk oyuncakların, çığlıkların, hava aydınlanmadan uyanmanın ilk 10 dakikadan sonra aslında ne kadar enerji verici ve güzel bişey olduğunu gösterdiğin için çok teşekkür ederim oğlum. Her uyandığında bi bana bi babana dönüp gülümsediğin için teşekkür ederim. Tekrar senle çocuk olmamıza fırsat verdiğin, bizimle oynamak istediğin, çıkardığın hayvan sesleri, her kapıdan girdiğimde koşa koşa kocaman sarıldığın için çok teşekkür ederim oğlum.. Bana bu harika duyguyu yaşattığın, bu müthiş sıfatı verdiğin için çok teşekkür ederim..

Hayatımda duyduğum en güzel sessin sen, hayatımda gördüğüm en güzel şey, hayatımda dokunduğum en ipek sensin çocuk. En güzel kokan, kokusunu içime çeke çeke bitiremediğimsin. Allah bizleri hiç ayırmasın, sağlıklı elele harika bir ömrümüz olsun.

Seni çok seviyorum kıymetlim.
Seni çok seviyorum oğlum.

Doğum günün kutlu olsun. İyiki doğurmuşum seni, İyiki doğdun oğlum!

Annen

9075psx-1

8 Yorum Var

 1. Bize bu muhtesem hediyeyi verdigin ve Oglumuza herseyden daha mukemmel baktigin, onun herseyine yetistigin ve onun herseyini en ince detayina kadar dusundugun icin ben de sana tesekkur ederim. Ikinizde benim en kiymetlimsiniz. Ikinizi de cok seviyorum.iyiki dogdun Oglum, iyi ki bizim Oglumuz oldun.

  Koca&Baba

 2. Yazının üzerine üstteki yorumu da okuyunca, içim cız etti. Ne şirin bir ailesiniz, umarım bu birlikteliğiniz uzun zamanlar sürer ve birbirinizden hiç kopmazsınız.:)

 3. Ailecek cok mutlu gunler gorun..cok keyifli anilar biriktirin..goz yaslariniz olacaksa da daha cok mutluluktan ve gururdan olsun.
  (U)mutlu yaslar Kuzeycim;)

 4. harika yazmışsınız, tavsiye ve temennilerinize kalpten katılıyorum, nice güzel seneler dilerim, sevgiler

  inci

 5. Gozlerim dolu dolu okudum. Film izler gibi takip ediyorum seni. O kadar samimisin ki, Kuzeyin 30 yasina geldigindeki zamani hayal edebiliyorum, sen yine cok guzel, yuzunde yine ayni guzel ifade… Party Kidsteki etkinlikte gorustugumuzde dogum gununde yurumesini istiyorum demistin. Kuzey dogum gununde yuruyordu. Insallah butun isteklerin boyle gerceklesir berilcim. En kisa zamanda gorusmek dilegiyle…

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.