Daha evvel sizlere bir seyahat yazısı yazmıştım. Bundan sonra da vakit buldukça size gezdiğim, gördüğüm yerlerden bahsetmek, bilgi vermek, sorusu olanlara yardımcı olmak isterim.

Bugün ise hiçbir sosyal medya mecrasında paylaşmadığım balayı fotoğraflarımı post ediyorum. Tahmin edersiniz ki bu muhteşem yer yeryüzündeki cennet. Artık thy nin maldivler Male ye direk uçuşu var fakat 2 sene evvel gittiğimizde henüz yoktu. Emirates Havayollarıyla önce dubai ardından aktarma yaparak Male’ye geçmiştik. Male’ye indiğinizde shuttle lar sizi deniz uçağı veya bota binebileceğiniz limana götüyor. Biz Hilton İru Fushi de kaldığımız için bizi Hilton’un kendine ait lounge de ağırladılar. Daha sonra deniz uçağımızın hazır olduğunu söylediler ve biz içi müthiş gürültülü ve çok dar uçağımıza yerleştik. İçi o kadar ufakdı ki bavulları uçağa zor sığdırdılar. Uçak kalkarken hiç sorun yaşamadım fakat yükselirken tedirgin olmadım desem yalan söylemiş olurum.
Bir süre onlarca adanın üzerinden uçarak kendi adamıza vardık. Dünyanın bi ucunda kocaman bir okyanusun ortasında yer alan minicik bir adaya gelmek çok zevkli olmasına rağmen biraz da ürkütücü.

Harika bir karşılamanına ardından ada içinde ulaşımı sağlayan golf arabasıyla water villa tipi odamıza vardık. Odaya girdiğimizde İstanbul’da evden çıkışımızla birlikte tam 6 vasıta değiştirdiğimizi farkettik. Yorucu ama çok keyifli bir tatildi. Adanın bir ucunda sadece mum ışıklarının aydınlattığı bir sahilde şefin bizim için yaptığı özel yemeklerle harika bir akşam yemeği yedik, nemo ve dolly benzeri bir sürü rengarenk balıkla scuba diving yaptık, kocaman bir deniz kaplumbağası gördük, kendi adımızı taşıyan bir palmiye diktik, başımızın hemen üzerinden uçan martı boyundaki yarasalardan korkarak odamıza ulaşmaya çalıştık, gecenin bir vakti adanın bir ucunda tek başımıza sağnak yağmurun altında bizi odamıza götürecek golf arabasını dakikalarca bekledik…. gibi anlata anlata bitmez harika anılarımız oldu… Devamı için ise, buyrun fotoğraflar da aşağıda 🙂

PS: Merak edenler, mail gönderenler, bazı yazılarımın altına yorum olarak düğün fotoğraflarımı isteyenlere ise müjde! 22.04.2013 tarihinde yani evlilik yıldönümümüzde düğün fotoğraflarımı siz değerli takipçilerimle paylaşacağım 🙂

2 Yorum Var

  1. Every weekend i used to visit this web site, for the reason that i wish for
    enjoyment, for the reason that this this website conations in fact fastidious funny stuff too.

    Also visit my web page; dogtwon

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.