Şimdi bu anne/bebek blogunda bu yazının ne işi var diyeceksiniz. Sebebi şu; biz anneler her an her yerde olup, her konuyla ilgili bilgi sahibi olamayabiliyoruz. Bu gibi zamanlarda annelere düşen en büyük görev diğer anneleri eksik kaldığını düşündüğün konularda bilgilendirmek, bilinçlendirmek. Bu yüzden bende başka blogger ları okumaktan büyük keyif alıyorum, öğreniyorum ve her okuduğum posttan kendime birşeyler katmaya çalışıyorum. Bu konferansa gitmek benim için büyük bir şanstı. Çok yüksek fiyatlara satılan biletlere bir arkadaşımın davetiyelerinden faydalanarak gittim.
Şimdi sizlerle marka konferansından aklımda kalan ve sizin ilginizi çekebilecek detayları paylaşmak istiyorum.

Programda tayyorlü kadınlar, müdürler, yöneticiler hepsi ciddiyetle konferansı takip ederken Opet’in sunumunda bir anda sahneye bir sürü küçük çocuk çıktı. Yolda, arabada güvenliklerinin sağlanmasıyla ilgili bir şarkı söylediler ve dans ettiler. O ciddi yönetici kadınlar bir anda gözleri dolu dolu olmuş bir sürü anneye dönüştü. Kimisi belki sabah hava daha ağırmadan çıktığı evinden en son çıkmadan uyurken öptüğü çocuğunu düşündü, kimisi de sabah erkenden sağdığı sütlerini içebiliyor mu diye bebeklerini akıllarına taktı bilemiyorum.

En güzel sunumlardan biri de Coca Cola nın sunumuydu. Eugenio Mendez bize tüm salonun duygulu anlar yaşamasına sebep olan harika bir video izletti. Buyrun o video;

Noreena Hertz ise sosyal medya konusuna bir konuya değişik bir açıdan bakmamızı sağladı. Dünyadaki en ünlü aktörlerden biri olan Tom Cruise’un 4.300.000 küsur takipçisi var. Peki ya Dalia Lama’nın? 8.200.000 takipçisi olduğunu biliyor muydunuz?

Molfix sunumunda ise en dikkat çekici bölüm bebek bezlerinde Rusyanın 1.5 yaş sonrasında satışlarının gözle görülür şekilde düştüğü bilgisiydi. Rusya’da 1.5 yaşında bir bebeğiniz varsa tuvalet eğitimi almış olması gerekiyor eğer bebeğiniz hala bez kullanıyorsa bu sizin çokta iyi bir anne olmadığınız anlamına gelirmiş. Gerçekten çok enteresan bir bilgiydi.

Marka 2013 konferansının en keyifli bölümü ise takibi Bob Geldof’unkiydi. Tüm salon nefeslerini tutarak dinledi. Dünyada hatrı sayılır yardımlar yapan, iyi niyet elçisi Bob Geldof hepimizin dünyaya çok farklı bir çerçeveden bakmamızı sağladı.

Marka 2014 konferansını şimdiden heyecanla beklemeye başladım bile..

5 Yorum Var

  1. ben en çok molfix sunumuna takıldım, 18 ay her çocuk için uygun olmayabilir ama… biz mesela 2,5 olmak üzereyken başlamıştık, tabi biraz da yaza gelsin istedik. Her ülke farklı işte. Bu arada uzun süredir takip listemde olmanıza rağmen çok az iletişimimiz olmuş, bana da beklerim 🙂

  2. Marka konferansların her zaman için markalaşmanın öneminden bahseder ve hatta markasız bir yaşam biçimi yokmuş gibi davranırlar.İnsan biraz da marka olmanın ya da markalaşmanın sistemsel bir atık olduğuyla ilgili de keşke bahsedilse.

  3. Bizim bebeklerimiz daha serbest, tuvalet eğitimi neredeyde 1 yıl sürüyor. çocuklarımızı zorlamadan ikna ederek bezi bıraktırıyoruz ve bence bu daha doğru. çevrenin düşüncesinden çok çocuğun yapısı ve özellikleri daha önemli.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.