Bembeyaz sayfada yanan cursor a bakıp duruyorum. Beynim bomboş, boşlukta gibiyim.. Kulaklarım uğulduyor.. Onunla ilk tanışmamız 4 sene önce 2 Eylül 2009 tarihindeydi. Çok yakın arkadaşım dedesine ait mavi Buick marka arabasının fotoğraflarıyla beraber beni de karelere dahil etme niyetindeydi. Rica edilince bizde gittik. O zaman tanıştım bu güzel insanla. O gün o sıcakta dakikalarca poz verdim. Fotoğraflardan bazıları aşağıda.

Normal şartlarda bu tarz şeyleri blogumda yazmamaya çalışıyorum. Ama bu blogda çok emeği var. Bu blog artık eskisine göre çok daha kıymetli benim için. Ben hiç birşey demedim, ondan hiç birşey istemedim. Birgün durup dururken akşamın bir vakti mail geldi Mervan’dan.
-“Senin şu blogu bir elden geçirmeli, bi logo çalışmalı. Yazılar iyimiş ben bile bekar adam halimle bazılarını okudum hoşuma gitti. Dur bakiyim sen bana bırak sana elinde puseti vs bir anne görselli logo çalışıyım”
O mail den sonra Mervan çok farklı bir yerdeydi benim için. “Koş Mervan bloga kgmetre tablosu lazım, anne adayları hafta hafta kilolalarını takip etsinler. “Koş Mervan logo iyi güzelde çok modern tasarımlı bir puset bu, ben klasikçiyim noolur puseti değiştirsene!”, “Koş Mervan Görey’in 30.yaş doğum günü için parti veriyorum fotoğrafları sen çeksen ne iyi olur!”… gibi gibi..

Daha Perşembe günü mail göndermiştim Mervan’a. Hiçbir ricamı kırmayan yardım meleği arkadaşıma. Cevap gelmedi. Ha bugün ha yarın cevap gönderir derken..Nerden bilebilirdim bugün melek olacağını..
Uzun senelerden sonra hiçbirşey almadan vermeyi öğretti Mervan bana. İyiki girdin hayatıma arkadaşım.. İyiki o güzel bakışınla o çok sevdiğin objektifinle kareledin beni ve bizi.. Şimdi sen yoksun. Ama karelediğin o birbirinden güzel fotoğraflar kaldı senden geriye. Birde bu blog.

Photo by Mervan Ayberk

18 Yorum Var

  1. İçim titredi… Rabbim mekanını cennet etsin inşallah… Başınız sağolsun..

  2. Sanırım kendi istegiyle hayatına son vermiş ama neden niye 🙁 Böylwsi hayat dolu anlatılan biri, Allah affetsin ve ailesine sabırlar versin elbette senin gibi onu sevenlere de Allah kimselere evlat acısı yaşatmasın

  3. Ölüm kime gelemez deseler aklıma ilk gelen Mervan olurdu çok şaşırdım halada inanamıyorumm mekanı cennet olsun Allah rahmet eylesin Allah annesine ve sevenlerine sabır versin :(((

  4. Ölüm kime gelemez deseler aklıma ilk gelen Mervan olurdu çok şaşırdım halada inanamıyorumm mekanı cennet olsun Allah rahmet eylesin Allah annesine ve sevenlerine sabır versin :(((

  5. şimdi gördüm Bu yazınızı, Kendisini bizimde beklemediğimiz bi anda kaybettik. Lakin Biryandandanda cok fazla yıpranmadan hayata veda etti. Allah sevdiği kullarını yanına erken alırmış derler ben buna inanıyorum. Kendisini Efendiği ile tanıdık biz. Hastanede bulundugu süreiçersinde Abi kardeş gibiydik. Yaptığımız fotoğraf ile ilgi olan sohetleri şimdiden özledim. Mekanı cennet olsun… hiçbir zman elini üzerinden cekmeyen ve gece gündüz yanında nöbettutan annesinin kendisine emegi coktur. allah herkesi böyle anneler Mervangibi evlatlar nasip etisn…

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.