Ödüllü blogger Beril Bayındır, hayatını ve başarı hikayesini Mahmure.com okuyucuları için anlattı…

1) Momsblognote blogunun sahibi olarak sizi daha yakından tanımak isteriz.

Beril Bayındır, Görey’in eşi, Kuzey’in annesi. Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunu, mükemmelliyetçi, titiz bir bloggerım.

2) 3. Bumerang Ödülleri’nde iGaranti En Sosyal Blog kategorisinde finalist oldunuz. Böyle bir başarı elde etmeyi bekliyor muydunuz?

Öncelikle beni bu ödüle layık gören ve oy veren herkese, özellikle tüm jüri üyelerimize çok teşekkür ederim. Oğlum şu an 1 yaşında ve ben hamile kaldığımı ilk öğrendiğim günden beri blog yazıyorum. Yazdığım her postu birçok defa okuyup anlam düşüklüğü olmamasına dikkat ediyor, kolay okunabilir olabilmesi için elimden geleni yapıyorum. Emeğimin karşılığını almış olmak ve özellikle bir anne/bebek bloggerının böyle bir ödüle layık görülmesi beni ayrıca çok mutlu etti.

3) Blog içeriklerinizi oluştururken nelerden esinleniyorsunuz? Özellikle sizi besleyen öğeler neler?

Blog içeriklerini oluştururken en büyük ilham kaynağım oğlum. Çocuk büyütmek hergün birbirinden farklı konuların karşınıza çıktığı harika bir serüven. Bu yüzden de bloggerlar arasında içerik üretmekte en az sıkıntı çekenlerin biz anneler olduğunu düşünüyorum.

4) Toplumda yerleşmiş bir algı var; Kadınlar anne olduktan sonra diğer tüm rollerini bir kenara bırakıp, sadece anne kimlikleri ile varlıklarını sürdürürler. Siz bu kalıba uymuyorsunuz. Oğlunuzun dışında eşinize, blogunuza ve kendinize nasıl zaman ayırabiliyorsunuz?

İnanın bazen yatağımın yolunu zor buluyorum 🙂 Tüm bunların yanında bir de yeni bir iş girişimim var. Bununla ilgili yurtiçi-yurtdışı seyahatlerim oluyor. Bunların haricinde bende her anne gibi oğlumun beslenmesi konusunda çok titizim. Haftada iki gün balık, bir gün baklagil kalan günlerde de olabildiğince çeşitli sebze vermeye çalışıyorum. Tüm bu öğünleri hazırlayacağım malzemelerin temini, yemeğini hazırlamak bile yoğun bir mesai istiyor. Tabi bir de blogla ilgili yaptığım araştırmalar, davet edildiğim etkinlikler, yeni ürünlerle ilgii lansmanlara katılmam gerekiyor. Dediğiniz gibi tüm bunları yaparken kendime vakit ayırmak oldukça zor oluyor.

5) Bir kadın olarak güzelliğinizi koruyabilmek adına yaptığınız özel şeyler var mı?

Kişisel bakımıma elimden geldiği kadar özen göstermeye çalışırım. Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır sözünü çok doğru buluyorum. Son 10 küsur senedir saçlarım sarı. Bu yüzden saçıma ayrıca vakit ayırmam gerekiyor. Özetle bakımlı saçlar, bembeyaz dişler ve sağlıklı bir cildin bir kadını oldukça bakımlı gösterdiğini düşünüyorum.

6) Bildiğimiz kadarıyla halkla ilişkiler alanında bir kariyeriniz var. Anne olmak kariyerinizi nasıl etkiledi?

Halkla İlişkiler gerçekten çok yorucu bir sektör. Belirli bir mesai saatiniz olmuyor dolasıyla bebeği olan bir anne için oldukça zor bir sektör. Hamile kaldıktan sonra çalışmayı bırakmıştım. Fakat organikçi bir aileden geldiğim için gene kendimi organik ile ilgili işler yaparken buldum. Çok yakın zamanda bu harika projemi açıklayacağım.

7) Moda ile de yakından ilgilendiğinizi gözlemliyoruz. Moda hayatınızın neresinde duruyor?

Çocukluğumdan beri modaya bir ilgim var. Özellikle çantalara karşı ciddi bir zaafım var. Moda hayatımın merkezinde yer almıyor ama yeni sezon ürünleri takip etmeyi, dergilere bakmayı, kendime ayırdığım zamanlarda dünyaca ünlü markaların web sitelerini ziyaret etmeyi çok seviyorum. Sanıyorum son bir senedir kendim için ayırdığım vakti ve bütçeye oğlumda ortak oldu. Ona kıyafet, ayakkabı vs almak kendime almaktan çok daha fazla keyif veriyor.

8) Sizin gözünüzden kadınlar nasıl giyinmeli?

İçinde kendini mutlu hissettikleri kıyafetleri seçsinler. Kişi üzerindekini kendine yakıştırıyorsa dışarıdan bakanlarda beğenir diye düşünüyorum.

9) Sizin “asla giymem” dediğiniz bir kıyafet var mı?

Eskiden olsa leopar desenli bir elbise için hiçbir zaman giymem diyebilirdim fakat artık söz konusu moda olduğunda markalar tasarımlarını o kadar albenili ve her modaseverin beğenebileceği hoşlukta yapıyorlar ki bu durum kişilerin ‘asla’larını ortadan kaldırıyor.

10) Bir ödüllü blogger olarak sizin takip ettiğiniz blogları öğrenebilir miyiz?

Takip ettiğim tüm blogları yazmaya kalksam oldukça uzun bir liste olacaktır. Öncelikle anne bloggerları, vakit buldukça beğendiğim bazı yerli/yabancı moda bloglarını takip etmeye çalışıyorum.

11) Anne adaylarına bir blogger olarak önerileriniz, tavsiyeleriniz nelerdir?

Bir ürün satın almadan önce mutlaka internetten araştırıp okusunlar. Bu anlamda anne/bebek blog ları en doğru adresler. Sadece tek bir tecrübeyle yetinmeyip bir çok annenin yazdıklarını okumakta fayda var. Bende oğlumla ilgii bir konu araştırmak istediğimde mutlaka diğer arkadaşlarımın da bloglarına girerek tecrübelerinden faydalanıyorum. Biz annelerin her zaman birbirine destek olması gerektiği düşüncesindeyim. Çocuğunuz için bulduğunuz özel bir tarif, okuduğunuz iyi bir kitap, zararlı olduğunu düşündüğünüz bir ilaç konusunda ne kadar çok bilgi alışverişinde bulunursak çocuklarımız o kadar sağlıklı büyür. Hergün onlarca mail alıyorum, biz annelerin aklına takılan farklı konularda farklı soruları olabiliyor. Birine bile yardımcı olabildiğimde biliyorum ki momsblognote.blogspot.com amacına ulaşmış oluyor.
[divider]
Kaynak: mahmure-logo

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.