Playdate’in ilk organizasyonundan sizlere bahsetmiştim (tık tık), 2.si Beden Atölyesinde, 3.sü ise bugün 29 Ekim günü katıldığımız Kids Music Class (müzik okulu) da gerçekleşti. Dress code un kırmızı/beyaz olduğu günde Kuzey’e kırmızı ekoseli papyonunu giydirerek, okula doğru yola koyulduk.

0-3 yaş grubu çocuklar için ritim atölyesinde müzik eşliğinde dans edip, perküsyon müzik enstürmanları ile ritim tutarken 3-6 yaş grubu çocuklar ise keman, bateri ve piyano derslerinde kendi becerilerini keşfetme şansı buldular. Ders gerçekten çok keyifli geçti, çeşitli müzik aletlerin kullanıldığı ve birbirinden güzel şarkıları dinlediğimiz derste Kuzey çok eğlendi. Dersin sonunda herkesin eline türk bayrakları verdiler ve çocuklar, ebeveynler bayraklarını sallayarak 10.yıl marşını söyledik.

Aktivite sonrasında acıkan çocuklar Etiler Müzik Okulu’nun hazırlamış olduğu lezzetli ikramlardan atıştırdılar. Aptamil mamadan, meyveli yoğurtlara kadar her detayın düşünüldüğü öğle yemeği sonrası bahçede Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu piyano, keman eğitmeni İrge Sezer ile “Müziğin Çocuk Gelişimine Faydası” konulu bir söyleşi yaptı.

Etkinlikten sonunda ise Doğan Egmont Yayıncılık’ın çıkarttığı Klasik Müzik Masalları Serisi’nden CD’li Mozart Kitabı ve Teknolojik Anneler’in Android/İphone uygulama hediyesinin bulunduğu bir sürpriz hediye çantası armağan edildi.

Oğlumun ilk Cumhuriyet Bayramı böyle geçti, o ufacık ellerinde türk bayrağını salladıkça ben daha da gururlandım. Oğlum, geleceğim daha nice bayramlara!

3 Yorum Var

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.