Geçen hafta KokoshAnne-Meltem Bıcıoğlu’nun önderliğinde düzenlenen 30 blogger anneninde katılımıyla renklenen çok keyifli bir organizasyona davetliydim. Organizasyonun adı; Playdate.

Peki nedir bu Playdate? Yurtdışında çoğunlukla annelerin çocuklarını bir araya getirmek için kullandıkları terim. Playdate; çocukların beslenmesi, uyku düzeni, temizliği gibi temel ihtiyaçları özenle karşılarken, yoğun tempolu bir hayatta onları sosyalleştirecek ortamlar yaratmakta zorluk çeken anneleri buluşturuyor. Blogger anne buluşmalarının yanısıra her annenin katılabileceği etkinliklerin düzenleneceği Playdate günlerinde pedagogla söyleşi, kitap okuma etkinlikleri, oyun aktiviteleri gibi farklı temalı etkinlikler de yer alacak. Aynı yaş grubundaki çocukların oynayabileceği bu etkinliklerde annelere ise iş yoğunluğu, ev sorumluluğu, şehir karmaşasından uzaklaştırarak bakım hizmetleri sunulacak.

Bu keyifli etkinlikte neler yaşandı?

Hürriyet Aile sponsorluğundaki etkinlik, muhteşem bir boğaz manzarasına karşı kahvaltı ile başladı. Masalarda yer alan Balparmak ballarıyla ağızlar tatlandı. Çocuklar, Nunu‘dan gelen Boğaziçi Üniversiteli abiler ve ablalar eşliğinde renkli dakikalar yaşarken, yeni arkadaşlar edindi. Bu sırada anneler de birbirleriyle sohbet edip, rutin hayattan uzaklaşarak, Oriflame standında el peeling i ve masajı yaptırdıktan sonra Oriflame’in göz alıcı renkli ojelerinden birini deneme şansı buldu.

Anneler Moneta Organizasyon‘un şekerleri eşliğinde kahvelerini içtikten sonra etkinlik çerçevesinde binnazabla.com sponsorluğunda verilen kuponları kullanarak online olarak kahve fallarına baktırdılar. Bu sırada Moneta‘nın hediye ettiği yelpazeler, annelerin öğle sıcağıyla baş etmelerine yardımcı oldu.

Kiehl’s markasının uzmanları ise annelere cilt analizi yaparak reçetelerini hazırladı. Ciltlerine göre özel hazırlanan reçetelerden son derece memnun kalan anneler Kiehl’s ürünleri ile tanışma fırsatı buldu.

Anneler ve çocuklar, Balparmak Honeybana Planes seti, boyama kitabı, Nunu’nun oyuncak filleri, Lancome‘un yeni lansmanı Gloss in LOve dudak parlatıcıları, Oriflame el bakım çantası ve Kiehl’s cilt bakım ürünlerinin bulunduğu hediye setiye uğurlandılar.

Playdate günlerine katılmak, etkinliklerden haberdar olmak için sosyal medyadan takip edebilir, web sitesinden üyelik formunu doldurabilirsiniz.

www.PlaydateTurkey.com
www.Facebook.com/PlaydateTurkey
Twitter: @PlaydateTurkey
Instagram: @PlaydateTurkey

Bu keyifli etkinlik ise Hürriyet Aile de yer aldı.
http://www.hurriyetaile.com/eglence/kampanyalar-duyurular/playdate-ve-hurriyet-aileden-keyifli-etkinlik_35855.html

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.