Bebek odası mobilyalarınızı nerden aldınız?
Modoko-Kukla Mobilya. Ali’nin odasını yaparken çok yer gezdik. Masko,Modako, Mikla,Bağdat cad.deki tüm mobilyacılar, Fatih Kıral vs…En beğendiğimiz Etiler EN mimarlıktaki kuşlu model oldu. Fakat dolap, yatak, şifonyer, perde, halı, avize derken hesap baya bir kabardı. Bende aynı modeli Modako-Kukla Mobilyada yaptırdım. Odayı bembeyaz yaptırdık, detaylarda maviler kullandım. Ali çok hareketli bir çocuk olduğu için çok dağınık ve yayılarak yatmayı seviyor, o yüzen bu modellerde yatak bayağı bir geniş olması benü mutlu etti. Dolabını da 3 kapılı yaptırdık, kendisinin kıyafetleri benimkinden daha fazla ve tabi yatak takımları-pikeleride içerisinde olduğu için ancak sığdık. Duvar kağıdını mavi beyaz puantiyeli yaptık. Halısında da kuş detaları var.


Bebek odanızda kullandığınız teksit ürünlerini (nevresim, yastık kılıfı vs. Gibi) özel mi diktirttiniz, hazır mı aldınız?
Bu takımda standart olarak satılan yatak korumalıkları kullanılamamaktadır. Fotoğraf çekeceğim için çıkarttım fakat özel yuvarlak hatlı korumalıklar yaptırdık yatagın içine. Dışarıda satılan korumlıklar klasik dikdörtgen yataklara göre olduğu için o konuda biraz sıkıntı çektik. Ayrıca Sanemia Bünyesinde özel bebek ürünleri hazırlıyoruz. Benşm yatak korumamda ölçülere göre kendi atölyemizde hazırlandı. Ali için %100 pamuktan özel pike takımları, nevresim takımları yatak örtüleri hazırladık.

Oda için ayırdığınız bütçeye bir fiyat aralığı verseniz hangisi sizin için uygun olur?
a.     1.000 TL -3.000 TL
b.     3.000 TL -5.000 TL
c.      5.000 TL – 10.000 TL
d.     10.000 ve üzeri


Odada en sevdiğiniz detay veya ürün hangisi? Neden?
Oda da fotoğrafını çekemedim ama bir sallanan sandalyemiz var,  (Saruhan’dan aldığım Tuananın sandalyesi:) o sandalye Ali’yi emzirirken çok yardımcı oldu, şimdide biberonla sütünü içirirken kullandığımız bir sandalyemiz.


Yaşamış olduğunuz tecrübelerle, bugün odayı yapıyor olsaydınız neleri yapar neleri yapmazdınız?
İlk çocuk olduğu için insan çok özeniyor, hep en iyisini en değişiğini arıyorsun. Tüm aksesuarlarıyla birlikte 10 Bin TL’ye yakın masrafımız oldu. Fakat bu yaz çiftlik için oda yaptık Ali’ye, İkea’dan 1.500  TL bütçeli renkli bir oda yaptık, inanınki çok çok sevdim, içinde mavi yeşil ve kırmızı renkleri var, perdeler, oyuncak kutuları halısı çok güzel bir oda oldu. Çocuklar çabuk büyüyor aslında 2.000 TL max limit koyup İkea’dan bembeyaz basic bir oda yapabilirdik. Tek dez avantajı bir önceki mailimde yazdığım gibi Ali’nin küçük yatakta yatamaması. Gittiğimiz otellerde Ali hiç bir çocuk yatagında ve park yatakta yatamıyor:)


Aydınlatma ürünleri, perde ve halı için hangi markayı tercih ettiniz? Halının bebek odaları için sağlıklı olduğunu düşünüyormusunuz?
Aydınlatma, halı ve perdeyi mobilyayı aldığımız Modoko daki Kukla Mağazasından aldık. O kadar çok oda aradımki ben 8.5 aylıkken karar verebildim. Zaman olmadığı için, istediğim modellerde orada olunca oradan çözdük. Halı, allerjisi olan bebekler için iyi değil. Şimdilik bizimkinde öyle birşey söz konusu değil, oda zaten yeterince sade, aksesuar anlamında toz tutacak eşyalarımız yok, özellikle ona dikkat ediyoruz.
 
Sanem Öztanık Sevgili

7 Yorum Var

 1. biz küçükken ayırmadık odasını, geceleri emzirme olduğundan.iyi de yapmışız çünkü uykulu uykulu iki adımı bile zor atıyorum.artık büyüdü ve bende oğluma oda tasarlıyorum şu sıralar, buradan da güzel fikirler aldım 🙂

 2. Hello!
  After visiting your blog, I invite you to join us in the “International Directory Blogspot”.
  “International Directory Blogspot” is made of thousend of blogs from 155 countries. If you join us and follow our blog, you will have many more visitors.
  It’s very simple, you just have to follow our blog, enter your Country and your blog url in a comment, and you will be automatically integrate into the Country list.
  We are fortunate to be on the Blogspot platform that offers the opportunity to speak to the world and to share different passions, fashion, paintings, art works, photos, poems.
  So you will be able to find in different countries other people with passions similar to your ones.
  I think this community could also interest you.
  We ask you to follow the blog “Directory” because it will give you twice as many possibilities of visits to your blog!
  Thank you for your understanding.
  Please follow our blog, it will be very appreciate.
  I wish you a great day, with the hope that you will follow our blog “Directory”.
  After your approval to join us, you will receive your badge
  Regards
  Chris
  I follow your blog, I hope it will please you
  To find out more about us, click on the link below:
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/

 3. Merhaba;
  mevlüt hediyeliğinizi nerede yaptırdığınızı öğrenebilir miyim? malesef hiçbir yerde bulamadım:(

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.