Şef Elif Edes TAPAN

Elif Edes TAPAN
Şef

untitled7 Notre Dame de Sion Fransız kız lisesini bitirdikten sonra, Washington D.C. ve Floransa’da güzel sanatlar / fotoğrafçılık eğitimini tamamlayan Elif Edes Tapan, Gastronomi eğitimini Paris Cordon Bleu’de aldı.

1993 yılında Elif Gourmet” ile başlayıp, en iyi ‘gurme shop’ seçilen “Crema” ile devam eden Elif Edes Tapan, 2002 yılında kişiye özel party mekanı olan “Masa”yı kurdu.

1992 yılından beri dergi ve gazetelere çeşitli gurme sayfaları hazırlayan Tapan, yeni kitap serisi “Mutlu Mutfak” ile mutfaklara yeni bir ölçü getiriyor. Paşabahçe ile işbirliği içinde hazırlanan “ÖlçüBardak” ve “ÖlçüKaşık” mutfaklara yeni, pratik, net bir ölçü getiriyor.

Elif Edes Tapan “Mutlu Mutfak “ markası ile yemek kitapları yazmakta, mutfak ürünleri tasarlamakta, mutfak atölyeleri düzenlemekte ve çeşitli dergilere yemek ve seyahat yazıları hazırlamaktadır.Elif Edes Tapan, 2012 Aralık itibarı ile toptan unlu mamül üretimi yapan “Kurabiye Fabrikası”nı hayata geçirdi. Aynı mekanda yer alan Studio “Nove Zero” markası ile butik üretim ve mutfak atölyelerine devam etmektedir.

“Mutlu Mutfak” kitaplarının dağıtımını Alfa Dağıtım yapmaktadır. Kitaplar; Paşabahçe, D&R, Remzi Kitapevi, büyük kitapevleri, ve Macro Center’ larda satılmaktadır.

Elif Edes Tapan’ın tariflerine www.berilbayindir.com dan ulaşabilir, iletişim formunu doldurarak aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

[si-contact-form form=’1′]

 

[carousel header=”Şef Elif Edes TAPAN Tarifleri” rss=”” color=”#cab7b9″ post_type=”post” cats=”tarifler” ids=”” width=”1110″ height=”” images=”true” image_width=”198″ image_height=”118″ image_wrap=”false” hard_crop=”true” per_page=”30″ offset=”0″ link=”both” min_visible=”3″ max_visible=”5″ auto=”false” speed=”500″ circular=”false” swipe=”true” buttons=”true” orderby=”date” order=”desc” content_display=”excerpt” excerpt_length=”0″ read_more=”true” title=”true” title_size=”” title_font=”” title_length=”40″ excerpt_length=”0″ meta=”false” meta_author=”true” meta_date=”true” meta_cats=”true” meta_tags=”true” score=”true” classes=””]