Anneliğin zor olduğunu daha şimdiden anlamaya başlamış bulunmaktayım. “Ay daha çoook erken” diyenlere de “sana neeeeee ben öle hissediyorum işteeee” diye bağırmak istiyorum..Tabiki anneliğimi hissetmeye başladım çünkü her yediğim, içtiğim bebeğime yarayacak veya çöp olacak durumu ona karşı büyük bir sorumluluk hissetmeme neden oldu bile. Bu zamana kadar hamilelere gıptayla söylemiş olduğum “ay ne güzel istediğin kadar ve istediğim şeylerden yeme hakkına sahipsin ohhh” dediğim için şimdiden pişman olmaya başladım bile.

Üşengeç ve tembel bir insan değilimdir ama hergün üşenmeden hazırladığım taze meyve suyu dopingim için ayırdığım zaman hakikaten hatrı sayılır bir süre. Kivi & Elma & Çilek & Portakal & Siyah Üzüm meyvelerini tek tek yıkayıp sonra soyup katı meyva sıkıcağına atıyorum ve koca bir bardağı hergün hüpletiyorum ve sonrasında hissettiğim vicdan rahatlığını başka hiçbirşeyde bulamıyorum. Ha bu arada bir endişe kumkuması olduğum için aklımdan bir ton soru da geçmiyor değil. “Acaba tüm vitamini tortularda mı kaldı, biriken tortuyuda kaşıkla yesem mi?” “Yok iyice delirdin Beril saçmalama otur iç meyve suyunu sapıtma delirme” 2 dakika sonra pipetimle meyve suyumu içerken aklımdan geçenler “acaba bi Google da aratsam daha evvel biri katı meyve sıkıcakları ve kalan posalar için herhangi bir forumda topic açmışmıdır” vs vs vs.

Yalnız hakikaten şöyle bir gerçek var ki hiçbir endişenizde ve derdinizde asla yalnız olmadığınızı ve ilk olmadığını görebiliyorsunuz. Endişenizi (ki yukarda bahsettiğim kadar saçma olsa bile) Google a yazdığınız zaman birçok forumda, birçok kadının hatta yüzlerce kadının bu konuyu çoktan uzun uzun konuştuğunu okuyabiliyorsunuz. Ve evet belki saçma ama bu sizi baya rahatlatıyor. Hatta o kadar ki, bazen başka birininde aynı konuyla ilgili endişelerini paylaştığını gördüğümde, daha okumama bile gerek kalmadan huzur dolu bir şekilde laptop u kapamak istiyorum 🙂

Tüm anne adaylarına ve hamile kalmaya düşünen bayanlara karışımımdan kesinlikle öneriyorum acaip lezzetli oluyor…

1 Yorum Var

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.