Bebek odası mobilyalarınızı nerden aldınız?
Karyola, şifonyer ve dolabımızı Mother Care’dan aldık, altaçma masamız ikea’dan. (bir de emzirme koltuğu aldık ikea’dan ama o henüz gelmedi 🙂


Bebek odanızda kullandığınız teksit ürünlerini (nevresim, yastık kılıfı vs. Gibi) özel mi diktirttiniz, hazır mı aldınız?
Yatak örtümüz babaannemizin hediyesi, özel diktirildi. Diğer nevresim takımı ve battaniye gibi tekstil ürünlerimizi Zara Home’dan aldık. Ayrıca henüz kullanmaya başlamadık ancak karyolamıza yerleştireceğimiz bumper ımızı Mother Care’dan aldık.


Oda için ayırdığınız bütçeye bir fiyat aralığı verseniz hangisi sizin için uygun olur?
a.     1.000 TL -3.000 TL
b.     3.000 TL -5.000 TL
c.      5.000 TL – 10.000 TL
d.     10.000 ve üzeri


Odada en sevdiğiniz detay veya ürün hangisi? Neden?
Odamızda karnaval temasını kullanmak istedik. Bebeğimizin enerjisi hep yüksek olsun, hayatı karnaval tadında yaşamaya başlasın diye düşünerek 🙂 Bu yüzden en çok perde detayımızı seviyorum. Perdemizin kumaşını ikea’dan satın aldık, temamıza uygun olacak şekilde ben tasarladım ve diktirdim.


Yaşamış olduğunuz tecrübelerle, bugün odayı yapıyor olsaydınız neleri yapar neleri yapmazdınız?
Henüz bebeğimiz dünyaya gelmediği için odamızı kullanışlılık vs açısından değerlendiremiyorum.  


Aydınlatma ürünleri, perde ve halı için hangi markayı tercih ettiniz? Halının bebek odaları için sağlıklı olduğunu düşünüyormusunuz?
Gece lambası olarak kullanmak üzere odamıza Philips living colors isimli ürünü satın aldık. Perdelerimizin kumaşını ve halımızı ikea’dan aldık. Normal koşullarda çocuklar için özel üretilen, el dokuması halıları sağlıklı buluyorum ancak evde köpeğimiz olduğu için bu tip halılardan ziyade kolayca çamaşır makinasına atıp yıkayabileceğimiz bir kilim tercih ettik.
 
Tuğba Araz
 

14 Yorum Var

 1. hersey cok keyıflı duruyor sadece duvarlar beyz olsaydı goz yorulmaz hersey cok kendını gosterrdı dıye dusunuyorum :)) cok guzelll bır anne olacaksınız masalah sıze herseye mısler gıbı ozenmıssınz sevgı ve saglıkla buyutun ınsallah..

  • Tuğba Araz Reply

   Güzel yorumunuz ve dilekleriniz için çok teşekkür ederim 🙂 Başta açık renk yapacaktık odamızı ancak renk skalasına baktığımda kırmızı, beyaz ve aqua tonlarının çok yakıştığını düşündüm ve böyle bir sonuç çıktı ortaya 🙂 Dilerim ki hepimizin bebekleri çoook mutlu ve sağlıklı olsunlar 🙂

  • Tuğba Araz Reply

   Beğenmenize çok çok sevindim çok teşekkür ederim 🙂

 2. Hayırlı olsun bebişin bütün eşyaları.Duvarların rengi çok güzel ama odanın küçük olması sebebiyle beni de düşündürdü…
  Sevgiler

  • Tuğba Araz Reply

   Çok teşekkür ederiz 🙂 Odamızın rengini açık tercih edecektik ancak renk skalasını görünce çok sevdik bu rengi.. Umarım güzel etkileri olur bebeğimiz üzerinde 🙂

 3. Perdeyi çok beğendim.
  Ayaklarıma karasular inmişti, 100 tane dükkan gezmişimdir perde için. Sonra uçuk bir fiyata bir perde dükkanına diktirdim içime sinmeyen bir deseni, hiç de güzel olmadı.
  En güzeli İkea’dan alıp bu şekilde yapmak.

  • Tuğba Araz Reply

   Ben de ilk başta çok dolaştım, bir de aradığım desen belliydi, kırmızı-beyaz çizgili perde arıyordum. Deseni bulamadığım gibi birkaç perdecide buna yakın kumaş alternatifi gösterildi ve dikimi için çoook uçuk fiyatlar çıkarıldı.. İkea’da dolaşırken bu deseni gördüğümde gözlerime inanamadım 🙂 Hemen aldım oradan da Unkapanı’na ponpon almaya.. Diken kişi de çok özenli hazırlayınca benim de çok içime sindi. Tüllerimizi de English Home’da yaptırdım. Onlar da çok ekonomik oldular. Siz de hiç üzülmeyin enerjiniz yüksek olduğu bir vakitte biraz dolaşır içinize sinen bir desen bulup diktirirsiniz tekrar. Çıkartacağınız perdeleri de başka bir yerde kullanırsınız belki.. Bu arada beğenmenize çok sevindim çok teşekkürler 🙂

  • Çok teşekkürler motve ettiğiniz için, evet şimdiki perdesini çıkarıp İkea’dan kumaş alıp diktirmenin zamanı geldi galiba. Bu işe bir el atayım ben.
   Kolay bir doğum diliyorum sizi, sonrası zaten çok güzel olacaktır, hepimize ve çocuklarımıza bol şans.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.