Hamilelikti, kilolardı, bebek odalarıydı derken kendimden bahsetmeyi unuttum 🙂 Sizlere biraz da gezdiğim gördüğüm yerlerden, imkanınız varsa görmenizi önerdiğim şehirlerden bahsetmek isterim.

Kocamla beraber ilk yaptığımız yurtdışı seyahati Venedik&Floransa olmuştu. Venedik hakkaten büyülü bir şehir. Beni o kadar etkilemişti ki gondolda gezerken çok duygulanıp ağlamıştım. İleride tekrar gitmeyi çok istiyorum.
Tatilimiz gerçekten çok keyifli geçmişti fakat her tatilimizde mutlaka bir macera olmasına alıştığımızdan bu seyahatimizde de bir sürü anıyla geri dönmüştük.
Biz gitmeden 1 hafta önce Venedik’te ‘aqua alta’ denilen bir doğa felaket/afeti olmuştu. Gidebilecekmiyiz, gidemeyecek miyiz derken, suların çekildiğini duyar duymaz kendimizi Venedik’de bulduk. Venedik zaten sular altında bir şehir ama aqua alta olduğunda şehirde insanların yürüdüğü yollar bile sular altında kalıyor. Yaklaşık 1,5 m civarı sular yükseliyor. Bu gibi durumlar için şehirde iskeleler bulunduruluyor, yürüyüş yolları sular altında kaldığından insanların yürüyebilmesi için bahsetmiş olduğum iskeleler kuruluyor yollara ve herkes sirkteki cambazlar gibi üzerlerinde yürümeye çalışıyor.
Biz Venedik’e vardığımızda sular daha yeni çekilmişti. Yolların kenarında iskeleler vardı ama yerler kuruydu. Aşağıda sizlerle paylaştığım fotoğraflar tatilimizi güzel özetliyor 🙂

Bazı sokakların eni tam bu kadardı işte 🙂
Venedikten sonra, trenle Floransa’ya geçtik. Her binanın ayrı bir sanat eseri olduğu çok şık bir şehir. Aşağıda da Floransa’dan fotoğraflar bulabilirsiniz. 

Toscana yollarında kaybolduğumuzda..

Floransa’dan tekrar Venedik’e dönüp İstanbul yollarına düştük. Fakat asıl macera tam da o sırada oldu. Floransa dönüşü trenden indik ve eşyalarımız için sayım yapmaya başladık. Kocam bana daha yeni profesyonel bir fotoğraf makinası almıştı. Çantasıyla beraber onu trende unuttuğumuzu farkettik. Neyseki tren daha hala istasyondaydı. Görey trene döndü, tam trenin kapısından girecekken kapılar kapandı ve Venedik adasına doğru yol almaya başladı.
Şakır şakır yağan yağmurun altında ne yapacağımızı şaşırmıştık ve ben umutsuzca ağlamaya başladım. Uçağımıza 2 saat gibi bir süre varken havaalanının tam ters yönüne doğru fotoğraf makinamızı bulma umuduyla, adaya giden bir trene bindik. Vardığımızda kayıp eşya bürosunda sadece çantasını bulabildik. İçindeki fotoğraf makinası malesef çalınmıştı. Neyseki 1 gece evvel tüm fotoğrafları bilgisayarıma yüklemiştim. Ama olan fotoğraf makinama olmuştu. Bu seferde taksiye binip havaalanına geri döneceğimiz yol çok ters tarafımızda kalmıştı. Kirpiklerimizden, saçlarımızdan yağmur damlaları düşerken elimizde 2 bavul, bavullara sığdıramadığımız koca şemsiyemiz metrelerce yürüdük. Taksiye bindiğimizde uçağımızın kalkmasına 45 dakika civarı kalmıştı. Uçağımızı kaçırma ihtimalimiz yüksekti. Alanın kapısına gelir gelmez ben taksiden koşarak indim ve tahmin ettiğimiz gibi check-in de İstanbul uçuşunun kağandığı yazıyordu. Ben yarı ağlayarak durumumuzu anlattım. Binbir rica ile görevli kadın bizi uçağa alacağını söyledi, tam içimiz rahatlamışken bu seferde bavullarımızda ekstra kilo çıktı. Kilo başınada 50 euro istediler. Ödeyeceğimiz yer ise olduğumuz yerden baya uzakta bir ofisti. Kocam koşarak oraya gidip ödemeyi yaptı ve güvenlikten geçerek uçağa doğru ilerledik… Herkes bizi uçakta beklerken 2 dakikada duty free ye uğramayı da ihmal etmeyip İtalya’nın meşhur şeftalili şampanyası olan Bellini’den aldık.

En son uçağa bindiğimizde nefes nefeseydik ve benim sinirlerim o kadar bozuldu ki ilk önce gülme krizine girip sonrada tekrar ağlamaya başladım 🙂
Genede kocamla gittiğimiz ilk yurt dışı seyahati olduğu için benim için her zaman yeri ayrıdır.

Size görmenizi en çok tavsiye edeceğim şehir kesinlikle Venedik’dir.

26 Yorum Var

 1. son kısmı üzücü olsada hepsi şimdi gülerek hatırlanıyor 🙂 bir çok yer gördüm ama bir türlü italyaya gitme şansım olmadı bu resimleri görünce çok kıskandım 😛

  • Kesinlikle ilk fırsatta görmenizi tavsiye ederim.. Yazımda da anlattığım gibi gerçekten şahane bir yer 🙂
   Çok sevgiler,

 2. çok şanslı olduğunu bilmelisin..resimler de harika.sayfana üyü olmaya çalıştım ama kumanda panelinde bir sorun oldu bir türlü üye olamadım.ilk fırsatta üye olacağım…sevgiler…

 3. Beril’cim merhaba ziyaretin ve güzel yorumun için teşekkür ederim.
  İtalya ve Fransa hayalim olan iki ülke inşallah görmek kısmet olur sevgiler.

 4. bizde haziran sonu roma-siena-floransa-venedik turu yaptik ve heryere ayri bayildim.Venedik ve floransa mutlaka gorulmeli diyorum 🙂 senin gozunden oralari tekrar gormek keyifli oldu fotograflar cok hos, eger sende benim gozumden oralari tekrar gormek istersen bloguma beklerim :)) blogunu keyifle takibe aliyorum ve ziyaretime bekliyorum,sevgiler :)))

 5. Geçen sene biz de Venedik, Roma, Floransa’ya gitmiştik fotoğraflar o günleri hatırlattı. Bloguma bıraktığın yorum için teşekkürler. Takipteyim.

  • Gerçekten harika yerler, ben henüz Roma’yı göremedim ama oranında şahane olduğuna eminim 🙂
   Ne demek rica ederim, sizde blog uma hoşgeldiniz..
   Çok sevgiler,

 6. Merhaba geldim işte..Çok güzel bir blog buldum karşımda..sıcacık,tatlı..Sahibinin ışığı yansımış…memnun oldum..Venediki görmek kısmet olmadı,inşallah bu sene..resimler süper…bayıldım.ikinizde çok hoşsunuz..görüşmek üzere..sevgiler..

  • darısı başınıza demek istiyorum o zaman 🙂
   Evet gittim, hepsini vakit buldukça sizlerle paylaşacağım..
   Çok sevgiler,

 7. ne kadar güzel bir gezi olmuş, güverciner de ne kadar uysalmış çok şaşırdım. makinen için de cok uzuldum:/

  • Gerçekten çok keyifliydi, her ne kadar fotoğraf makinamı kaybettiğim için üzülsemde şimdi gülerek hatırlanıyor. Güvercinler hakikaten çok şekerdi 🙂
   Çok sevgiler,

 8. dönüş maceranız çok heyecanlı olmuş:)
  görmek isteğim yerlerden biri venedik…
  sevgiler

  • Evet ama bir takipçiminde söylediği gibi şimdi gülerek hatırlanıyor 🙂
   İnşallah en kısa zamanda gidip görme şansınız olur..
   Çok sevgiler,

  • Hoşgeldiniz 🙂
   Beğenileriniz ve güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim..
   Çok sevgiler,

 9. çok güzel kareler, venedik görmeyi çok istediğim yerlerin başındageliyor…
  resimleri görünce üşümeyi özlediğimi farkettim 🙂
  paylaşımiçin teşekkürler

  sevgiler

  • Kesinlikle gidip görmenizi tavsiye ederimi hakikaten büyülü bir şehir 🙂
   Yorumlarınız için ben teşekkür ederim..

   Çok sevgiler,

  • Merhaba,
   İnşallah en kısa zamanda gezip görme şansınız olur 🙂
   Çok sevgiler,

   Beril

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.