Bebek odası mobilyalarınızı nerden aldınız?
Tüm mobilyaları ikeadan aldım


Bebek odanızda kullandığınız teksit ürünlerini (nevresim, yastık kılıfı vs. Gibi) özel mi diktirttiniz, hazır mı aldınız?
Yatak şiltesini ve alezlerini yataştan aldım, nevresimleri ikea,zara home ve mothercare den aldım


Oda için ayırdığınız bütçeye bir fiyat aralığı verseniz hangisi sizin için uygun olur?
a.     1.000 TL -3.000 TL
b.     3.000 TL -5.000 TL
c.      5.000 TL – 10.000 TL
d.     10.000 ve üzeri


Odada en sevdiğiniz detay veya ürün hangisi? Neden?
Odada en sevdiğim detaylar büyükbabasının Ali için elleri ile yaptığı tren ve dedesinin Ali için yaptığı kaz resmi.

Yaşamış olduğunuz tecrübelerle, bugün odayı yapıyor olsaydınız neleri yapar neleri yapmazdınız?
Oglum 8 aylık ve simdiden yatakla ilgili problem yasamaya başladık cunku yataştan aldığım şiltenin standartlara göre yüksek oluşu yatak yanındaki koruyucuları yetersiz bırakıyor, oğlum yataktan atlamaya calısıyor bu durumda acilen şilteyi değiştirmem kısa bir sure sonra da (istediğim yatak en erken 3 ay sonra gelebiliyor) daha buyuk bir yatağa geçmem gerekiyor… Uzun lafın kısası doğumdan 5 yaşına kadar olan yataklar gerçekten akıllıca 🙂


Aydınlatma ürünleri, perde ve halı için hangi markayı tercih ettiniz? Halının bebek odaları için sağlıklı olduğunu düşünüyormusunuz?
Perdenin kumaşını Persandan aldım sonra üstüne küçük prens i nakışla yaptırdım.Aydınlatma olarak Alinin babanesinin italyadan aldığı kucuk prensli başucu lambasını kullanıyoruz tavan aydınlatması için hala istediğimiz gibi birsey bulamadık.Halı olarak Urbanoutfitters dan aslında çalışma odamız için aldığımız ama gelince Alinin odasına cok uygun bulduğumuz halıyı kullanıyoruz. Bebek odasında halı özellikle alerjik geçmişi olan ailelerde hasas bir konu… bence olacaksa bile çok küçük ölcekte olmalı ya da büyük bir halı olacaksa da tamamen bebek odası için özel üretilmiş olamalı.
sevgiler
Zeynep
 

2 Yorum Var

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.